Linux'u Ayrıan Özellikler//TheVeronica//İçerik Editörlüğü Kulübü

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
2wwlcv.gif

zlRKRf.png

]Merhabalar. Bugün sizlere Lİnux'u diğer işletim sistemlerinden ayıran farklarını göstereceğim. İyi Okumalar.

1.Tamamen Ücretsiz.
Linux Tamamen ücretsiz bir işletim sistemidir. Çoğu Linux Dağıtımı tamamen halka açık bir şekilde ve ücretsiz olarak paylaşılır. Bu yüzden herkes kullanabilir.

rKT7aU.jpg

zlRKRf.png

2. Açık Kaynak Kodlu.

Linux ve Linux dağıtımları tamamen açık kaynak kodludur. Bu sayede kullanıcı açık kaynak kodlarına bakabilir , istediği yönde ve kullanım amacına göre tasarlayabilir. Bu özelliği ile Linux tamamen kullanıcı dostu bir işletim sistemidir.
zlRKRf.png

3. Çok işlevli Terminal

Linux diğer işletim sistemlerine nazaran kendine has çok yönlü bir terminale sahiptir. Çoğu kullanıcı Linux'un bu özelliğinden dolayı tercih etmektedir. Linuxun terminali ile Dosya Dizinlerinden , Bilgisayarın İp adreslerine kadar geniş bir çevrede kullanabilir , bir çok aracı da bu terminal yardımı ile çalıştırabilirsiniz
josdGG.jpg

zlRKRf.png

4. Ücretsiz Araçlar.

Linux'un ücretsiz bir işletim sistemi olduğunu söylemiştik. Linux Dağıtımları çoğunlukla kendi alanlarında ki uygulamalarla hazır bir biçimde sunulur. Bu araçlardan ücretsiz bir biçimde yararlanabilirsiniz.

zlRKRf.png

5. Çok Fazla Dağıtım.

Linux bir çok alanda bir çok dağıtıma sahiptir. Alanlara özel Linux Dağıtımları mevcuttur. Örneğin bir grafik tasarım alanında ki dağıtım ile bir programlamaya yönelik dağıtım aynı değildir. Farklı alanlardaki dağıtımlar farklı araçlar ve fonksiyonlarla gelir. İsterseniz kullanımı kolay ev kullanımı için hazırlanmış dağıtımları da kullanabilirsiniz.
zlRKRf.png

Evet arkadaşlar. Konum burada bitiyor bir sonraki konularda görüşmek üzere.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.