Linuxu bilen biri bakabilirmi

Emarx

Yeni üye
30 Tem 2016
48
0
istanbul
Öncelikle tüm tht ailesine selam olsun

asıl konuya geçicek olursak ben 1 aydır bu işteyim ilk önce shell felan brute force wordpress site hackleme bunları ögrendım ama böyle gitmiyiceğini anladım tabi keylogger felan trojan biliyorum sonra linuxu kurdum araştırdım hedef sitede bilgi toplama açık taramayı biliyorum şuan sqlmapı biliyorum email çekme sayfa klonlama pcye sızma tam deil ama deniyorum suanlık bunları biliyorum ama kendimi artık geliştirmem lazım yani bunları internette herkes paylaşıyo farklı şeyler lazım bana bu işten iyi anlıyan birileri skypden felan ders verebilirmi veya bu konuyu iyi anlatan birşey varsa paylaşabilirmisiniz şimdiden herkese teşekkürlerimi sunarım...

MrRoot

Üye
5 Mar 2016
184
0
Poolsec.
Gruplasmak yasak Sunu belirteyim öncelikle programlama dili ile basla temelini at sonra hacking ögrenmeye caba göster gercekten hack ögrenmek istiyorsan cok arastırma yapmalısın o konudan o konuya atlamaman lazım bir konuyu iyice sonuna kadar anladıktan sonra diğer konuya geçiceksin ki o konuyu iyi anlamıs olasın forum'da bircok makale herşeyi bulabilirsin iyi calısmalar.

silversurferr

Katılımcı Üye
15 Kas 2008
515
0
w00t
Gruplasmak yasak Sunu belirteyim öncelikle programlama dili ile basla temelini at sonra hacking ögrenmeye caba göster gercekten hack ögrenmek istiyorsan cok arastırma yapmalısın o konudan o konuya atlamaman lazım bir konuyu iyice sonuna kadar anladıktan sonra diğer konuya geçiceksin ki o konuyu iyi anlamıs olasın forum'da bircok makale herşeyi bulabilirsin iyi calısmalar.

Katılmıyorum. Hack olayına adım atan birinin, o konudan şu konuya atlaması gerekiyor. Birden fazla olasılığı görebilmesi gerekiyor. Birden fazla şeyle aynanda ilgilenebilecek beynini ikiye ayırabilecek kapasiteye ulaşması gerekiyor. Onun dışında forumdaki yararlı konular çok dip sayfalarda ama katılıyorum forumda en azından türkçe kaynak olarak güzel bazı postlar var.

Onun dışında programlamadan önce ingilizceni geliştirmeni tavsiye ederim. Sonra programlama dillerine bak. Hangisi seni tatmin edecekse onunla ilgilen. Sonra kullanacağın-hack için- programların mantığını anlamaya çalış. Shell öğrendim diyorsun mesela. Otur kendi shell'ini yaz. Programlama bir yaşam şekli. Ne şekilde yaşayacağına kendi şevkin ve bilgiye açlığın karar veriyor. Bu noktada sana kimse şunu yap bunu yap diye öğut vermeyecektir ki vermesi de seni yapacağın işte geriye düşüerecektir.Saygılarımla iyi araştırmalar.

TrTorium

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,455
0
uid=0(root)
İngilizce Konusunda Arkadaşa Katılıyorum Programlama Olsun,Sızma Konuları Olsun Türkçe Kaynaklar Belli Bir Seviyeden Sonra Yetersiz Kalıyor.

Programlama Öğren Denmesinin Sebebi Örneğin Yazılmış Bir Çok Exploit'in C Dili İle Yazılmış Olması Gibi Bir Örnek Verilebilir.

Eğer Daha Üniversiteye Gidecek Yaşa Gelmediysen Önerim İlk Önce Derslerine Çalışman Olur.

Şimdi Şöyle Bir Şey Var Kendin Başına Öğreniyorsan Yapabileceğin En İyi Şey Araştırmak > Okumak > Denemek , Ne Yapabilirim Diyorsan Bu Konularla İlgili Forumlar,Blogları Takip Etmenin Yanında Kullanımını Bilmediğin Araçların Kullanımını Öğrenebilirsin/Sızma Testi Araçları,Zaten Birikimin Arttıkça Kendine Bir Yol Çizmeye Başlarsın.

Konuya Başlığın Pek Alakası Olmamış :) , Linux'u Öğrenmek İstiyorsan'da Çeşitli Linux Dağıtımlarını Deniyebilirsin(Mint,Ubuntu,fedora) Arch Linux'u(Saf Kurulum) Önerebilirim Kurcalaya Kurcalaya Bir Şeyler Öğretir İnsana :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.