lisans anaharımı bulma

jurnal34

Yeni üye
4 Haz 2010
29
0
merhaba arkadaşlar orjinal yüklü bir PC var yeni sistem yaptım ve orjinal yüklü pc lisans anahtarını girsem olur mu çalışır mı yani birde lisans anahtarımı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

dbysummit

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
774
0
merhaba arkadaşlar orjinal yüklü bir PC var yeni sistem yaptım ve orjinal yüklü pc lisans anahtarını girsem olur mu çalışır mı yani birde lisans anahtarımı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

Yüklü pc de bir microsoft hesabi acip, lisansi hesaba senkronize edip, o hesabi yeni pc ye girince lisans otomatik olarak etkinlestirilir, ve lisansi ogrenmek icin Windows 10 kullaniyorsan Ayarlar da lisans anahtarini degistir gibi bir bolum var oradan ogrenebilirsin, ozelliklerde ki lisans kodu bazen farkli olabiliyor urun anahtari ile.

Son düzenleme:

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Merhabalar
Bilgisayarınız leptop mu ? Leptop ise hangi windows sürümü yüklü geldi,bilgisayarı ne zaman aldınız ? Eğer 1 2 sene önceki bir leptop ise windows ürün anahtarınız biosa yazılı olarak gelmiştir.
Önceki işletim sistemi cd dinizi taktıysanız format ekranında serial anahtarı sormayacaktır direk sistem kurulacaktır.
Önemli nokta şu :
Bilgisayarında yüklü gelen sistem örneğin :
Windows 10 Home single langue ise windows 10 home veya windows 10 pro cd si takarsan ürün anahtarın kabul edilmeyecektir.

Download – RWEverything
Bu programı indirip msdm kısmına geliniz.
Eğer biosa gömülü ise ürün anahtarı burada yazmaktadır.
Yüklediğiniz işletim sistemi bilgisayarınızda kurulu gelen işletim sistemi ile aynı ise ürün anahtarı çalışacaktır.

Tekrardan orjinal yapmak için bilgisayarınızda yüklü gelen işletim sistemi cd sini takınız.Kurarken ürün anahtarı bile sormayacaktır.

İyi günler dilerim

#Angelrayt​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.