Lisansı erken bitirmek

Emre.51

Üye
24 Mar 2022
52
15
Arkadaşlar sa
Bilgisayar mühendisliği istiyorum aile evinde okumam isteniyor.4 yıllık lisans 1 sene de biter mi ? Bilgisayara karşı 0 değilim. Ya da en erken kaç yılda biter?

Çözüm
Yani şimdi bir yıldan daha kısa sürede lisans tamamlamak oldukça zor bir hedef. Lisans programlarında belirli derslerin alınması, projelerin tamamlanması ve staj gibi bir çok şey var. Bir yılda bunların hepsi neredeyse zor. İdeal süreç 3,5 yıldır.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
874
Arkadaşlar sa
Bilgisayar mühendisliği istiyorum aile evinde okumam isteniyor.4 yıllık lisans 1 sene de biter mi ? Bilgisayara karşı 0 değilim. Ya da en erken kaç yılda biter?
3 yılda biter.
1 yılda bitiremezsin üstten ders alman lazım bunun içinde 1 yıl okuyup yüksek not ortalamasına sahip olman lazım.
misal benim yaz dönemi not ortalamam 97,36 dı üstten ders alamadım tamamen hocaların insiyatifine bağlı.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,767
Bir sene mi :oops: :oops: :oops:
Bir sene de 40 tane ders alırım diyorsan, ders seçim anında hepsini seç :d
Ama birbirleriyle kaçışacağından, birine gidip birine gidemeyeceksin.
O zamanda devamsızlıktan kalırsın. En iyi ihtimalle 2 yılda bitebilir, o da ennnnn iyi ihtimalle.
Tabi 3 yıl daha gerçekçi.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,358
2,537
Yani şimdi bir yıldan daha kısa sürede lisans tamamlamak oldukça zor bir hedef. Lisans programlarında belirli derslerin alınması, projelerin tamamlanması ve staj gibi bir çok şey var. Bir yılda bunların hepsi neredeyse zor. İdeal süreç 3,5 yıldır.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.