Lise hayatımdan birkaç satır.. / Yorumlarınızı bekliyorum

[NEO]

Kıdemli Üye
14 Nis 2013
2,929
12
Gözleri masmaviydi deniz gibi değil gökyüzü gibiydi..

İlk görüşte aşka inanırmısınız ?
Ben inanırım.

Lisenin ilk günüydü onu ilk gördüğüm an dakika saniye salise zaman..

Kulaklarımda kalbimin sesi yankılanmaya başladı,
Nefes alış verişim değişti.
Hiç bitmesini istemediğim o garip ama tatlı duygu bedenimi ele geçirdi.

Zamanla
ben onu tanıdım o beni tanıdı , o güldü ben güldüm.
o ve ben biz olduk.

Hayat onunla güzeldi,
Sadece onunlayken tadı vardı.

Her şey sanki bir rüya gibiydi ama hiç uyanmadık uyanamadık..

Tâki ayrılık vakti gelene kadar.

Uyanma vakti geldi bu rüyadan demişti.

Dünyanın başka bir ucuna gideceğini söylemişti ,
Gözlerinden süzülen damlalarla..

Bitmek zorunda demişti.
Gerçekten bitmek zorunda mıydı ?

Unut demişti bir sene boyunca yaptığı en komik espirisiydi bu..

Son kez seni seviyorum diyerek bitirdi aşkımızı
Hangi aşk seni seviyorumla biterdi ki ?

Bitmişti.
Artık gitmişti çok uzaklara..

Susmuştum herkes susmuştu hatırlamamak , hatırlatmamak için..

Bir sene daha dayanabildim her tarafında hatıralarımızın olduğu liseye.
unutamıyordum..

Anadolu lisesinden Düz liseye geçtim yeni arkadaslar , kardeşler edindim bana onu hatırlatmayan.

Suratıma bir gülücük yerlestirip dünyanın en mutlu insanı olmaya çalıştım.

Onu kimseye anlatmadım unutmak anılarıma gömmek istedim.

Artık hazırım yeni kişilere yeni hayata yeni aşklara..

Üniversiteye ...

------------------------

Öncelikle okuduğunuz icin teşekkürler
Sizden tek isteğim yazıyı değerlendirmeniz iyi kötü her yoruma açığım.
küçüklüğümden beri yazmayı karalamayı seviyorum başkalarıyla paylaşmak gibi bir huyum yok genelde kendime saklarım bunu paylaşasım geldi yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Bu arada hikaye gerçek tamamıyla olayın etkisinden lise 3 de çıkabildim.

Sevin sevilin deneyin bunların olacağını bilseydin yine bu kızla bunları yaşamak istermiydin diye sorarsanız isterdim çünkü zamanın da ne kadar acı çekmiş olsamda bu olayın beni ben yapan şey olduğunu biliyorum.

Vaktinizi aldıysam kusura bakmayın hayırlı geceler..

Yorum yapmayı unutmayın :)

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Genç olmak bir başka yahu.. Tutkuların, duyguların ve hazların maximum düzeyde yaşandığı dönem.. Oysa kocayınca, saça ak düşünce, afedersiniz g*tünün kılı kadayıf olunca aşk elbet kalmıyor. Baki olan bağlılık ve sevgidir..

HayaLiST

Katılımcı Üye
21 Tem 2010
289
2
Duygularını güzel bir şekilde yazıya dökmüşsün. Başarılar.

Bu arada ilk görüşte aşka inanmam. Hatta Aşka inanmam.

[NEO]

Kıdemli Üye
14 Nis 2013
2,929
12
Genç olmak bir başka yahu.. Tutkuların, duyguların ve hazların maximum düzeyde yaşandığı dönem.. Oysa kocayınca, saça ak düşünce, afedersiniz g*tünün kılı kadayıf olunca aşk elbet kalmıyor. Baki olan bağlılık ve sevgidir..
:) saçlara ak düşene kadar tadını çıkarmaya bakcaz artık yorum icin teşekkürler :)
fazla aşık olmak iyi gelmez
Haklısın olucaksada bitmemeli :)
Duygularını güzel bir şekilde yazıya dökmüşsün. Başarılar.

Bu arada ilk görüşte aşka inanmam. Hatta Aşka inanmam.
Yorumun icin tesekkürler :)

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstadım saf programcıyım tabii ki ama; zamanında makale, tiyatro ve şiirde epeyce ödülüm vardı. Kusuruma bakma, sert eleştiririm. Şimdiden söyleyeyim, darılmaca gücenmece yok....

Kafiye zorunlu değildir, tamam; şiiri şiir yapan ölçü değildir eyvallah ama... El insaf arkadaş, cümleyi 3 yerden böldüğünde o şiir olmaz. Mesela bakalım Ümit Yaşar'a; ben gıcık giderim ama o da senin ekolden.. Sevdiğim, ezberimde iki kıta var Affet Beni'den;

Bugün bütün iyi kalpliliğim üzerimde
Cümle düşmanlarımı affettim
Yediğim meyvalardan
Kokladığım çiçeklerden af diliyorum

Yerde yürürken gördüğüm
Sebepsiz kanına girdiğim
Zevk için öldürdüğüm
Böceklerden af diliyorum

Ne var burada? Ahenk. Çaktırmadan mısra ortalarına sokuşturduğu o yarım kafiyeler, o kulak kafiyeleri bize ahengi veriyor. Bunu birazcık da gırtlaktan, boğuk bir sesle oku, bitmeden kızcağız soyunmaya başlar..

Ahem! Neyse konuya dönelim.

Şiiri şiir yapan şeylerin en önemlilerinden biri de nedir bilir misin? Makale yazmıyorsundur. Edebi sanatlara yer çoktur. Fiziksel, gözle görünür şeylerden çok o şeylerin sende bıraktığı izlenimleri anlatıyorsundur. Maksat kinayelerle, zihnin fiziksel olarak bağdaştırabileceği kavramları kullanarak kendi duygularının en derinini okuyucuya yansıtmandır. İzninle bir kısmını yeniden yazalım senin şiirin(!);

Zamanla
o ve ben biz olduk.

... değişsin ve olsun...

Zaman aktı, bendeki ben ona, ondaki can bana aktı.
O güldü, gülüşü gözlerindeki benim gülüşümdü.
Aşkın girdabında sarsıldık, sarıldık;
Artık o yoktu, ben yoktum, biz vardık.

.. Bize ne gördüğünü değil, ne hissettiğini anlat. Kelimeler kulağımıza batmasın, damarlarımızda atsın. Çaktırmadan daya ahengi de, ahenk müziktir. Duyguları da en iyi müzik anlatır.

Şu andaki haliyle kusura bakma, bir düz yazıyı belirsiz aralıklarla bölmüşsün de alt alta yazmışsın gibi geliyor. İçten değil. Hissettiğin bu değildi, ne hissettiğini bana hissettiremedin. Ve tabii 'mi' ayrılır, 'ki' ayrılır. Türkçe de kaynadı arada..

... Olmamış.

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
vay be neo
script yapardın facebook çalmak için :D
demekki sennde kalbini hacklediler ha

[NEO]

Kıdemli Üye
14 Nis 2013
2,929
12
Üstadım saf programcıyım tabii ki ama; zamanında makale, tiyatro ve şiirde epeyce ödülüm vardı. Kusuruma bakma, sert eleştiririm. Şimdiden söyleyeyim, darılmaca gücenmece yok....

Kafiye zorunlu değildir, tamam; şiiri şiir yapan ölçü değildir eyvallah ama... El insaf arkadaş, cümleyi 3 yerden böldüğünde o şiir olmaz. Mesela bakalım Ümit Yaşar'a; ben gıcık giderim ama o da senin ekolden.. Sevdiğim, ezberimde iki kıta var Affet Beni'den;

Bugün bütün iyi kalpliliğim üzerimde
Cümle düşmanlarımı affettim
Yediğim meyvalardan
Kokladığım çiçeklerden af diliyorum

Yerde yürürken gördüğüm
Sebepsiz kanına girdiğim
Zevk için öldürdüğüm
Böceklerden af diliyorum

Ne var burada? Ahenk. Çaktırmadan mısra ortalarına sokuşturduğu o yarım kafiyeler, o kulak kafiyeleri bize ahengi veriyor. Bunu birazcık da gırtlaktan, boğuk bir sesle oku, bitmeden kızcağız soyunmaya başlar..

Ahem! Neyse konuya dönelim.

Şiiri şiir yapan şeylerin en önemlilerinden biri de nedir bilir misin? Makale yazmıyorsundur. Edebi sanatlara yer çoktur. Fiziksel, gözle görünür şeylerden çok o şeylerin sende bıraktığı izlenimleri anlatıyorsundur. Maksat kinayelerle, zihnin fiziksel olarak bağdaştırabileceği kavramları kullanarak kendi duygularının en derinini okuyucuya yansıtmandır. İzninle bir kısmını yeniden yazalım senin şiirin(!);

Zamanla
o ve ben biz olduk.

... değişsin ve olsun...

Zaman aktı, bendeki ben ona, ondaki can bana aktı.
O güldü, gülüşü gözlerindeki benim gülüşümdü.
Aşkın girdabında sarsıldık, sarıldık;
Artık o yoktu, ben yoktum, biz vardık.

.. Bize ne gördüğünü değil, ne hissettiğini anlat. Kelimeler kulağımıza batmasın, damarlarımızda atsın. Çaktırmadan daya ahengi de, ahenk müziktir. Duyguları da en iyi müzik anlatır.

Şu andaki haliyle kusura bakma, bir düz yazıyı belirsiz aralıklarla bölmüşsün de alt alta yazmışsın gibi geliyor. İçten değil. Hissettiğin bu değildi, ne hissettiğini bana hissettiremedin. Ve tabii 'mi' ayrılır, 'ki' ayrılır. Türkçe de kaynadı arada..

... Olmamış.
Eliştirin için teşekkürler.
şiir yazmak gibi bi gayem yoktu zaten bu yazıya şiir kimse diyemez sanırım elestirin icin tekrardan tesekkürler birdahaki sefere öncelikle hangi türde yazacağıma karar veriririm :) tabi imla hatalarınıda düzeltirim :)

vay be neo
script yapardın facebook çalmak için :D
demekki sennde kalbini hacklediler ha
ahahaha 4 sene gecti üzerinden :) üniversitedeyiz artık burda da kalbi kırdırmayız inş (şimdi facebook da ekli olanlar maşallah götürüyon kızları ne üzülmesi dicekler :trl )

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Sen gene aşık olabilecek kız bulmuşsun benim yıllar önce mezun olduğum lisede kız toplasan 15 kişi vardı zaten onların yoluda belliydi sen gene de şanlısın...

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Sen gene aşık olabilecek kız bulmuşsun benim yıllar önce mezun olduğum lisede kız toplasan 15 kişi vardı zaten onların yoluda belliydi sen gene de şanlısın...

Tam 15 kız! Bir de şikayet ediyorsun..

Dindar yatılı erkek fen lisesinde okudum ben!.. Tutmayın.. Tutmayın yahu tamam sakinim..

[NEO]

Kıdemli Üye
14 Nis 2013
2,929
12

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Eliştirin için teşekkürler.
şiir yazmak gibi bi gayem yoktu zaten bu yazıya şiir kimse diyemez sanırım elestirin icin tekrardan tesekkürler birdahaki sefere öncelikle hangi türde yazacağıma karar veriririm :) tabi imla hatalarınıda düzeltirim :)

ahahaha 4 sene gecti üzerinden :) üniversitedeyiz artık burda da kalbi kırdırmayız inş (şimdi facebook da ekli olanlar maşallah götürüyon kızları ne üzülmesi dicekler :trl )

Görüyom canım onlarıda :D
Sen düzgün insansın. Sapıkça bir olayın yok. Biliyom ben.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Kardeşim "aşk" diye bir duygu sadece vatan için vardır.Vatan için olmayan her duygu geçicidir.

Hazırlanın arkadaşlar.. Önce azıcık dindar kanattan bir arkadaş "Allah sevgisiii!" diye bir yorum atsın, 4 kişi hazırda beklesin beğenmek için, sonra ben giriyorum devreye; "8 senedir evliyim ve karıma aşığım üstadım, gerçek aşk vardır, umarım zamanı gelince tadarsın" diyeceğim.

Hadi saatleri ayarlayalım, üçte başlıyoruz. Bir.. iki...

[NEO]

Kıdemli Üye
14 Nis 2013
2,929
12
Hazırlanın arkadaşlar.. Önce azıcık dindar kanattan bir arkadaş "Allah sevgisiii!" diye bir yorum atsın, 4 kişi hazırda beklesin beğenmek için, sonra ben giriyorum devreye; "8 senedir evliyim ve karıma aşığım üstadım, gerçek aşk vardır, umarım zamanı gelince tadarsın" diyeceğim.

Hadi saatleri ayarlayalım, üçte başlıyoruz. Bir.. iki...
hahaha tam olarak demeyi düşünüpte sustuğum yorumu yapmışsın eline sağlık :)

kardesım ben manitamla 1.3 fiat motoru söküyodum okulda endüstri meslek yani :)
:trl evlen kardesim o kızın elinden her is gelir kacırma :)
Gene şanslıymıssın be neo bize öyle birşey düşmedi düşsede uğramadı :)
Hayırlısı ne ise o olsun umarım karsına birgün seveceğin kız çıkar , sen de seversin sevilirsin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.