Lise2 Ortalama Yükseltme Sınavı Yardım :(

27 Eki 2011
77
0
Arkadaşlar Bu Atacağım Lise2 Elektrik Elektronik Esasları Sorusudur. OYS1 de Kaldım Sınavdan OYS2 son sansım Kalırsma Sınıfta Kalıorum 2 seneliğim zaten okul Hayatım Bitiyor Bi El Atıp Yardım Etseniz Arkadaşlarıma Soruyorum Hepsi Unutmuş :((

s6s9m.jpg

CANKIRILI18

Katılımcı Üye
13 Eki 2012
333
0
Susuz-Yenima
Kardeşim eğer Ortalama ile geçtiysen sınıfı sınavlara girmeye gerek yok. eğer sorumlu ile geçtiysen hepsine girmek zorundasın ama şöyle bir şeyde var ; Ortalamanı yükseltip daha iyi bir bölüme girmek istiyorsan kaldığın derslerine çalış ve geç derim

gul204

Uzman üye
30 Ocak 2010
1,185
0
BURSA
bak şimdi 3. soruda şöyle a şıkkı etkin değer = tepe değer çarpı 0,707 bunu kullanarak
100=x*0,707 den x = 100/0,707 =141 yaklaşık olarak 142
b şıkkı ise şöyle ; Vort =Vm . 0,636= 50. 0,636 = 31,8 V olarak bulunur.

yanlış çıkarsa mesulüyet kabul etmem :D

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.