Çözüldü Lisede Bilgisayar Programlama Okumak İstiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uqur41

Üye
6 Mar 2016
217
1
Selam Arkadaşlar. Lise 1'e gidiyorum. Sorum Şu: Ben Şimdi Lise 2 ye Geçince Bölüm Seçeceğim Ve Hedefim Bilgisayar Programlama Ama Okursam En Kötü Ne Gibi Bir Mesleğim Olabilir, En Kötü Ne Kadar Maaş Alabilirim ? Lütfen Yalnızca Bilgisi Yüksek Kişiler Yardımcı Olsun. TEŞEKKÜRLER :trl

Son düzenleme:

MBeyTHT

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,257
7
Bilişim Teknolojileri Bölümündeyim VERİ TABANI ALANI

Dostum ilk öncelikle maaşları kesinlikle iyi

ve Onlarca mesleği var bunun tek tek sayılamaz araştırmalısın onu lisans olarak

gelecek sene Adli Bilişim üniversitesini seçeceğim = Siber Suçlar yani yolun açık olsun.

Uqur41

Üye
6 Mar 2016
217
1
Anadolu lisesinde falansan sakın meslek lisesine geçmek gibi bir hata yapma.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Okuyorum. Bilgisayar Programlama Teknik Kısmında Kalıyor. Eğer Lise 1 deki Puanım 70.00'ın üzerinde olursa Teknik Bölümünden Seçebiliyorum.. Yani Eğer Paunım 70.00'ın Altında Olursa Bilgisayar Programlama Okumam İmkansız.

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Yanlış anlama ama lisede ne okuduğunun bi önemi yok ister yazılım oku ister Anadolu, önemli olan Üniversite de aldığın eğitimdir lisede yazılımda c dışında programlama dilleri göstermezler asıl eğitim üniversitedir.

Aslında üniversite de ne okuduğun önemli değil bilgisayar üzerinden de kendi başına programla öğrenip kendini geliştirebilirsin. İnternet büyük bir imkan.
(karışık oldu ama inşallah anlarsın)

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Okuyorum. Bilgisayar Programlama Teknik Kısmında Kalıyor Eğer Lise 1 deki Puanım 70.00'ın üzerinde olursa Teknik Bölümünden Seçebiliyorum.. Yani Eğer Paunım 70.00'ın altında Olursa Bilgisayar Programlama Okumam İmkansız.

Sistemi pek bilmiyorum ama, eğer Anadolu Lisesi'ne falan geçilebiliyorsan ona bak derim. Çünkü lisede göreceğin bilişim eğitimini evde zaten tek başına kolaylıkla halledersin. Üniversite düşüncen varsa kendini kurtarmaya bak. Eğer geçiş yoksa da dediğin şekilde teknik liseye falan geçmeye çalış.

w0rmxl

Üye
19 Ağu 2017
68
0
Matematik üzerine oku bence üniversitede geçiş yaparsın tabi bu süre boyunca durma biraz çalış şahsen okulda kayda değer bişey öğrendiğimi sanmıyorum...

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,647
1,007
Lisede bilgisayar programlama diye bir alan yok ya.
Bilişim teknolojileri diye bir alan var. O da veritabanı programlama, web programlama, ağ işletmenligi olarak dallara ayrılıyor. Tabii meslek liseleri bu şekilde. Yukarıdaki üyemizin de dediği gibi, meslek lisesine filan geçip hata yapma. Önemli olan iyi bir üniversite kazanıp 4 yıllık bilgisayar veya yazılım mühendisliği düşünmen olsun. Hobi olarak kendini​ web programlama veya farklı dallarda geliştirebilirsin lise hayatın boyunca, sonra üniversite için en azından ön bilgin olur. MEGEP bireysel materyaller, YouTube vs kaynak bol. Ama önceliğin üniversite sınavına hazırlanmak, iyi bir üniversite kazanmak olsun.

chuckerout

Üye
29 Ocak 2016
207
0
alert(XSS);
Bilişim Teknolojileri Bölümündeyim VERİ TABANI ALANI

Dostum ilk öncelikle maaşları kesinlikle iyi

ve Onlarca mesleği var bunun tek tek sayılamaz araştırmalısın onu lisans olarak

gelecek sene Adli Bilişim üniversitesini seçeceğim = Siber Suçlar yani yolun açık olsun.

Adli bilişim okumak için pek fazla düşünmeye gerek yok :) Daha yeni bir bölüm olmasına rağmen çok fazla kapsamı var oldukça güzel bir bölüm kesinlikle tavsiye ederim. Sadece siberde değil reelde bile insan gelişimine çok fazla katkı sağlayacak güncel bir müfredata sahip :)

MBeyTHT

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,257
7
Yanlış anlama ama lisede ne okuduğunun bi önemi yok ister yazılım oku ister Anadolu, önemli olan Üniversite de aldığın eğitimdir lisede yazılımda c dışında programlama dilleri göstermezler asıl eğitim üniversitedir.

Aslında üniversite de ne okuduğun önemli değil bilgisayar üzerinden de kendi başına programla öğrenip kendini geliştirebilirsin. İnternet büyük bir imkan.
(karışık oldu ama inşallah anlarsın)

C# CONSOLE
C# FORM
PHP
HTML
ASPX

Dostum bilişim gerçekten inanan ve gerçekten yapabileceğini umursayan adamın işidir aksi takdirde kodlayamam seneye görceğiniz BTR(işin çizimi) BTT(iç dış donanım) PP(Paket Programlar ofis vb) TEVÖ(İŞİN ELEKTİRİĞİ) PT(PROGRAMLAMA TEMELLERİ C# CONSOLE 1. DÖNEM 2..
DÖNEM FORM)

BU SENEKİ MÜFREDATTAKİ DERSLER BUNLAR SENEYEDE BÖYLE OLACAK HEPDE BÖLEYDİ SANIRSAM.

SANA ÖNERİM BİLİŞİM BÖLÜMÜNE GEL FAKAT İNANAMZSAN BEN BECERİRİM DİYORSAN + BİRAZDA ANLIYOR OLMAN GEREK KODLARI EZBERLEMEK OLMAZ KAFAYA ADIN GİBİ YAZICAKSIN.

[sıze="2"]c# console
c# form
php
html
aspx

dostum bilişim gerçekten inanan ve gerçekten yapabileceğini umursayan adamın işidir aksi takdirde kodlayamam seneye görceğiniz btr(işin çizimi) btt(iç dış donanım) pp(paket programlar ofis vb) tevö(işin elektiriği) pt(programlama temelleri c# console 1. Dönem 2..
Dönem form)

bu seneki müfredattaki dersler bunlar seneyede böyle olacak hepde böleydi sanırsam.

Sana önerim bilişim bölümüne gel fakat inanamzsan ben beceririm diyorsan + birazda anlıyor olman gerek kodları ezberlemek olmaz kafaya adın gibi yazıcaksın.
[/sıze]

[sıze="4"]işin mantığını kapsayamadan algoritmayı çözemeden de üniversiteye atlarsan gram bilgi anlamıyacaksın kalmana sebep olucak temel atmak için lisede de şart bence ama bendeki zeki akıllara feza diyorsan buyur kapılar açık benim önerim gir bilişim teknolojilerine ve çalış sonsuzca. Ne kadar çalışabiliyorsan çalış çok çalış kafana yaz herşeyi dersi dinle insanları umursama umursama dediysem umursada kafana takma anlamında karı kız olayı olur vb derslerinin başarılı geçeceğine inanıyorum geleceğin için başarılar.[/sıze]​

Moderatör tarafında düzenlendi:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.