Lisede Bilişim Bölümü Okumak ?

Psycheqnx

Üye
10 Ara 2017
239
0
Ankara
Hayatımın Dönüm Noktası Denilecek Kadar Önemli Arkadaşlar.
Lisede Bilişim Bölümünü Seçtim Bu İşte Merak Duyuyorum Ve Çok İlgiliyim
Gel Gelelim Matamatiğim Çok Zayıf Yani Çok Kötü
Sonuç Şuki Bilişim Bölümü Yani Yazılımı Matamatik Olmadan da Yapabilirmiyim
Matamatik Olmamasından Kastım İse Matamatikden Anlamadığım İçin
Yinede Konuları Kavrayıp Yapabilirmiyim
Bana Bir Yol Önerin Yoksa Ben Kararsız Kaldım İyice Bunalıma Girdim Birisi Matamatik Dersin Çok İyi Olması Lazım Diyor
Diğeri İse Matamatik Olmasa Bile Bu İşte İstekliysen Yapabilirsin Diyor
Sınıf 1. Olacak Kadar Özgüvenim Var
Ve Kod Yazmayı Progam Yazmayı Kısacası Öğrenmeyi Çok İstiyorum Peki Bu Konu Hakkında Dedikleri Şunlar
Lisede Öğrensen Bile En Az 4 Yıllık Tutrman Lazım Üniverste Ki İş Sahibi Olabilesin
Kafam Karma Karışık THT AİLEM AİLESİ Bana Lütfen Çözüm Yolu Bulun Bu Konudaki Düşüncelerinizi Yazın Yarın Tek Tek Cevaplıyacağım
İyi Geceler..

mustafavevo

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
375
1
`^TOKYO`^
Kesinlikle ve kesinlikle matematiğin iyi olmalı diye bir durum söz konusu değil. Matematiği iyi olup ta phpden hiçbirşey anlamayan da vardır, matematiği kötü olup phpden anlayan da vardır.

Yani bu sorun saçma olmuş. Bu iş senin kafanla alakalı.

Yok matematik bilmeyen yapamaz, yok matematik bilen yapar gibi bi genelleme yapamayız.

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Hayatımın Dönüm Noktası Denilecek Kadar Önemli Arkadaşlar.
Lisede Bilişim Bölümünü Seçtim Bu İşte Merak Duyuyorum Ve Çok İlgiliyim
Gel Gelelim Matamatiğim Çok Zayıf Yani Çok Kötü
Sonuç Şuki Bilişim Bölümü Yani Yazılımı Matamatik Olmadan da Yapabilirmiyim
Matamatik Olmamasından Kastım İse Matamatikden Anlamadığım İçin
Yinede Konuları Kavrayıp Yapabilirmiyim
Bana Bir Yol Önerin Yoksa Ben Kararsız Kaldım İyice Bunalıma Girdim Birisi Matamatik Dersin Çok İyi Olması Lazım Diyor
Diğeri İse Matamatik Olmasa Bile Bu İşte İstekliysen Yapabilirsin Diyor
Sınıf 1. Olacak Kadar Özgüvenim Var
Ve Kod Yazmayı Progam Yazmayı Kısacası Öğrenmeyi Çok İstiyorum Peki Bu Konu Hakkında Dedikleri Şunlar
Lisede Öğrensen Bile En Az 4 Yıllık Tutrman Lazım Üniverste Ki İş Sahibi Olabilesin
Kafam Karma Karışık THT AİLEM AİLESİ Bana Lütfen Çözüm Yolu Bulun Bu Konudaki Düşüncelerinizi Yazın Yarın Tek Tek Cevaplıyacağım
İyi Geceler..

Lisede 4.Sınıfa kadar zaten herhangi bir matematik işlemi yaptırmazlar ama önemli yinede geliştirmen lazım

Mesleğe gittiğin için basit matematik yaparsınız yüksek ihtimalle düzelir o sıra matematiğin :)

Yapacağı programlarda nasıl olsa 4+2 elinle yazıcaksın cevabını bulamazsan açar hesap makinesine yazarsan basit :)

Ama geliştir kendini bazen lazım oluyor

M3TR0

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,034
4
NOT FOUND
Dostum İlk Önce Başarabileceğine İnanman Lazım, Herkesi, Herşeyi Kenara Bırak Ve Dikkatli Düşün, Sen İstekliysen Kimse Önünde Duramaz, Matematik'de Çok Üst Düzey Olmana Gerek Yok Demeyeceğim Matematik Hayatın Her Anında Mutlaka Karşına Çıkacaktır Ancak, Programlama İçin Yani Bilişim Bölümü İçin Temel Matematik Yeterli Olacaktır. Bunuda Günde En Az 20 30 Tane Matematik Sorusu İle Aşabilirsin.

ElRey

Üye
10 Ağu 2015
160
0
Matematiğim zayıf ama yazılım derslerim 90 aşağı gelmiyordu kafayla alakalı biraz

OxiJeans

Üye
13 Eyl 2012
211
0
matematiğin iyi olmalı demelerinin sebebi aslında matematikle alakası yoktur, sadece dogmatikleşmiş bir düşünce, o da şundan kaynaklı; sayısal zekan iyi olduğunda programlamayı daha iyi kavrayabiliyorsun :) bol şans :)

'WXR

Katılımcı Üye
21 Kas 2015
666
0
eğer 4 yıllık istiyosan mf den aldıkları için matematiğin iyi olması gerekiyor ama kod yazmak için Algoritma mantığını kavraman gerekiyor onu kavradıktan sonra ne için kodlama öğreneceğin öenmli sonrası zaten malum çalışmak

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Programlama yani yazılım için matematik önemlidir ancak o kadar dünyaca önemi yoktur.Üniversite bölümlerinin bildiğim kadarıyla ilk senesinden itibaren matematik fizik kimya dersleri mevcut ki şimdiki türkiyede üniversite mezunu olmadan iş bulmak bi hayli zor.Sana dostum boşver matematiği sen yazılım ile uğraş dersem yanlış olur.Bilgisayarı ve yazılımı bırak ve matematiğe çalışmaya başla şimdiden.

nefeskesen06

Katılımcı Üye
18 May 2018
509
1
TEŞKİLAT
Matematik ileri düzeyde iyi olmalı zeka ve analitik düşnme yetenekleri gerektiren bir bölüm. basit gibi görünsede dünyada. en zor mesleklerden biri bilişim :) Tabi ileri düzeyde bilişim :)

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
şöyle deyim dostum normal site,web tasarım vs yaparsan matematik gerekmez ama kripto hacker özentisi ve üst diller perl,ruby gibi diller matematik ister benim iyi oldundan bunlarla aram iyi ama kısaca hackere özeneceksen matematik şart ve şart ha olursun bir yerde tıkanırsın ve matamatik burda eevreye girer örn ben hash değerini kıramadım ama matematiği kullanarak bir araya getirerek çatır çatır kırıldı normal yazılımcı için mat şart değil ama üstün olcam diyorsam hiç girme derim yoksa rezil olursn demişler şu olmaz bu olmaz gidince 0011001 hesapları ve kordinat hesapları bıktım dersin

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Ne kadar herkes matematiksiz de olur dese de ancak bilişimde matematik olmadan belli bir noktaya kadar gelebilirsin. Zaten senden çok iyi matematik istenmiyor. Bilişimde en fazla 4 işlem yapacaksın. (tabiki bilişim geniş bir dal, duruma göre matematik seviyenin yeterliliği değişebilir.) 50-60 alacak kapasiten bile varsa yetecektir. Mesela benim matematiğim 40-60 arası geziyor, 11. sınıfım. okulda bölümümde en başarılı benim. Amacım ego kasmak değil lakin senin gerçekten bilişime merakın varsa, gerçekten istiyorsan seçmen için engel yok. Ama sadece hevesten ibaret ise başka bir bölüme geçiş yaparsın. Otur ve kendinle istişare yap, eğrisini doğrusunu düşün, gerçekten istiyor musun bunu kendine sor. Sonra diğer seçenekleri ele hangisi olabilir alternatif olarak... en sonunda tavsiyeler al büyüklerinden (büyüklerinden kastım aile büyüklerine değil de bu işin içinde olan bilişim okuyanlardan) fikir al.

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,431
781
30
root@adige~#
Merhabalar ;

Lise zamanlarında matematik üzerine fazla ağırlık verilmese bile matematik konusunda iyi olmanız gerekmektedir üniversite sınavlarında mf (Matematik , Fen) üzerine yüksek derece yapmanız durumunda yazılım veya bilgisayar mühendisliğine geçiş yapabilirsiniz fakat lise için öncelik ile algoritma mantığını kavrama sonrasında küçük adımlar ile programlamaya giriş yapılır programlama için ise ingilizce bilgisi olmadığı sürece zorlanmada yaşayabilirsiniz bunun için ise ingilizce bilgisini taze tutmalı ardından programlama açısından ilermemek için ise bilgilerinizi sürekli güncel tutmanız gereklidir lisede matematik konusuna gelir isek eğer meslek lisesi okuyor iseniz dersler gittikçe azaldığı için zamanla matematik yerine geometri veya fizik dersleri olabilir kısaca lisede programlama için ingilizce ve mantık yürütme ile ilerme sağlanır

1 Tem 2015
91
0
Bizim bölümde ilk yıllar bilgisayarın nasıl açıldığını bilmeyenler vardı sınıfta ben ve 2 arkadaşım derslerde kendimizi gösterdik hocalarımız bizleri prestijli staj yerlerine yönlendirdiler ve hala staj yaptığım yer ile iletişimim var (Dünya geneli bir firma)
Pişmanlık duyduğum tek nokta kontenjan tamamlanmadığı için 3. Sınıfta veri tabanı bölümü açılmadı bende başka okula gitmektense web tasarım okurum dedim web tasarımı hor görmüyorum yanlış anlama ama şimdi ki aklım olsa başka il’e gider yinede veri tabanı okurdum ve okuldaki dersleri gözünde büyütme konu çok uzadı ama bir anımı anlatmak istiyorum , yaz tatilinde flash derslerini izlemiştim youtube dan okulda birgün sınav oluyoruz öğretmenlerimiz bir balon çizin ve buton koyun butona basınca balon uçsun dediler 40 dakikalık sınavı 15 dakikada bitirince sıkıldım ve balonun uçuş mesafesini uzattım arka plandaki olayları uzattım sınav sonucu bölüm şefimiz aynen şöyle demişti ; oğlum benim sana verebileceğim en yüksek not 100 daha fazlasını alamazsın 😂 yani bizim sektörde önünde çok kaynak var şimdiden makine dili nedir ? Temel yapıyo anla bölümde ilk günden itibaren kendini belli edeceğine inanıyorum kardeşim başarılarını bekliyoruz 😊

Psycheqnx

Üye
10 Ara 2017
239
0
Ankara
Kesinlikle ve kesinlikle matematiğin iyi olmalı diye bir durum söz konusu değil. Matematiği iyi olup ta phpden hiçbirşey anlamayan da vardır, matematiği kötü olup phpden anlayan da vardır.

Yani bu sorun saçma olmuş. Bu iş senin kafanla alakalı.

Yok matematik bilmeyen yapamaz, yok matematik bilen yapar gibi bi genelleme yapamayız.
Tamam Hocam Teşekkürler

Bizim bölümde ilk yıllar bilgisayarın nasıl açıldığını bilmeyenler vardı sınıfta ben ve 2 arkadaşım derslerde kendimizi gösterdik hocalarımız bizleri prestijli staj yerlerine yönlendirdiler ve hala staj yaptığım yer ile iletişimim var (Dünya geneli bir firma)
Pişmanlık duyduğum tek nokta kontenjan tamamlanmadığı için 3. Sınıfta veri tabanı bölümü açılmadı bende başka okula gitmektense web tasarım okurum dedim web tasarımı hor görmüyorum yanlış anlama ama şimdi ki aklım olsa başka il’e gider yinede veri tabanı okurdum ve okuldaki dersleri gözünde büyütme konu çok uzadı ama bir anımı anlatmak istiyorum , yaz tatilinde flash derslerini izlemiştim youtube dan okulda birgün sınav oluyoruz öğretmenlerimiz bir balon çizin ve buton koyun butona basınca balon uçsun dediler 40 dakikalık sınavı 15 dakikada bitirince sıkıldım ve balonun uçuş mesafesini uzattım arka plandaki olayları uzattım sınav sonucu bölüm şefimiz aynen şöyle demişti ; oğlum benim sana verebileceğim en yüksek not 100 daha fazlasını alamazsın 😂 yani bizim sektörde önünde çok kaynak var şimdiden makine dili nedir ? Temel yapıyo anla bölümde ilk günden itibaren kendini belli edeceğine inanıyorum kardeşim başarılarını bekliyoruz 😊
Çokkk Teşekkürler Hocam İyi Günler

Dostum İlk Önce Başarabileceğine İnanman Lazım, Herkesi, Herşeyi Kenara Bırak Ve Dikkatli Düşün, Sen İstekliysen Kimse Önünde Duramaz, Matematik'de Çok Üst Düzey Olmana Gerek Yok Demeyeceğim Matematik Hayatın Her Anında Mutlaka Karşına Çıkacaktır Ancak, Programlama İçin Yani Bilişim Bölümü İçin Temel Matematik Yeterli Olacaktır. Bunuda Günde En Az 20 30 Tane Matematik Sorusu İle Aşabilirsin.
Hocam Peki Ne Tür Matamatik Soruları Açarmısınız Konuyu Hangi Matamatik Sorularını Çözmeliyim

Lisede 4.Sınıfa kadar zaten herhangi bir matematik işlemi yaptırmazlar ama önemli yinede geliştirmen lazım

Mesleğe gittiğin için basit matematik yaparsınız yüksek ihtimalle düzelir o sıra matematiğin :)

Yapacağı programlarda nasıl olsa 4+2 elinle yazıcaksın cevabını bulamazsan açar hesap makinesine yazarsan basit :)

Ama geliştir kendini bazen lazım oluyor
Teşekkür Ederim Bot Yazan Kral :)

Programlama yani yazılım için matematik önemlidir ancak o kadar dünyaca önemi yoktur.Üniversite bölümlerinin bildiğim kadarıyla ilk senesinden itibaren matematik fizik kimya dersleri mevcut ki şimdiki türkiyede üniversite mezunu olmadan iş bulmak bi hayli zor.Sana dostum boşver matematiği sen yazılım ile uğraş dersem yanlış olur.Bilgisayarı ve yazılımı bırak ve matematiğe çalışmaya başla şimdiden.
Hangi Konulara Nasıl Başlamalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:

CotyoraTR

Yeni üye
11 Ağu 2018
12
0
Bende meslek lisesi Bilişim Teknolojileri mezunuyum.Bilişim Teknolojileri iki dala ayrılır; Web Programcılığı ve Teknik Servis. Web Programcılığı:Yazılım dilleri,kodlama ve grafik tasarım üzerine gider hatta biraz daha kapsamlıdır son sınıfta Mysql dersleri de görürsün Teknik Servis:Daha çok donanımsal olarak kasa içi parçalar server bilgisayarlar internet kabloları v.s. gibi şeyler Özel Mesajdan bana ulaşırsan sana daha iyi anlatırım durumu gerekli modül falan yardımcı olurum.Önemli olan şey bölüm dersini çok iyi dinle not al tekrarla başka türlü olmaz çünkü sınıftakilerin %60 ı bilgisayarla alakası olmayan kişiler olacak sırf bilgisayar var okula oyun oynamaya gideriz mantığıyla gelen olacak arkadaş çevresi olarak sınıfında bu işe senin kadar meraklı olan kişilerden seç şimdilik zamanım kısıtlı bu kadar açıklama yapabiliyorum şimdiden başarılar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.