Lisenin ilk günü ne yapmalıyım tavsiye verir misiniz

ubat

Yeni üye
21 Ağu 2023
16
6
Kasılacak hiçbirşey birşey yok, yeni arkadaşlarınla tanış, öğretmenlerinin isimlerini unutma. İlk hafta lay lay geçiyor zaten kardeşim.

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
geliştir kendini her konuda bilişim, siyasi(siyasi derken günümüz dandik siyaseti değil ideolojiler), felsefi veya her konuda.
İlk sene dersleri dert tasa etme alışma senesi ama boşlamada. Hocalarla aktivitelere katıl mesela bilişimde tübitak veya teknofeste katıl.

'GÖKKURT

Junior Hunter
10 Şub 2019
346
223
Saf'a yat ... İlk 2 hafta cebinde paran olsun ... Yemeye çalışanlar bilki lise boyunca dostluk kurmayacağın menfaatperestler .... Akıl verip kollamaya kim çalışırsa onunla dost ol ... 300-500 TL gitmiş önemli değil ... Yanında duracak 2-3 dostun olsun yeter ... ;)

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
969
1,411
İlk gün için kendini fazla kasma zaten genelde yaklaşık 1 hafta çok boş geçer arkadaşlarınla iyi geçin, kavga gibi durumlardan uzak dur sosyal aktivitelerin hepsine katıl kendine hobiler edin kişisel fiziksel zihinsel ve kültürel gelişimine çok önem ver. Üniversite hayalin vs var ise 9 da yine çok abartmana gerek yok hayatını yaşa ama 10 da yavaştan tyt ( 9. ve 10. sınıf konularına üniversite sınavında verilen isim ) ile alakalı aklında bir soru işareti kalmasın :)

Türkiyemmmmm

Yeni üye
3 Şub 2022
22
2
Arkadaşların ile arada takıl ama kesinlikle fazla değer verme, muhatap olma seni kötü yollara düşürecek elemanlarla iletişimi kes eğer gittiğin lisenin puanı düşükse bu elemanları görme ihtimalin daha yüksek bunlar senin hayatını karartabilecek tipler BUNLARDAN KESİNLİKLE UZAK DUR
bunların dışında derslerine odaklan hocalar ile aran iyi olsun performans için kötü arkadaşlar için seni tekrar uyarıyorum gel kredi kartı çalalım, şunu yapalım,bunu patlatalım,bad boy takılalım falan yok ben almayayım de geç.

Son düzenleme:

powwerbangTR

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
513
117
Dostum lise, üniversite bunlardan kasmaya gerek yok normal her insan gibi öğretim yılını güzel bir şekilde tamamla ardına bakma sevgili atıyorum kavga zorba insanlardan uzak dur yakınlaşıp hayatını ne zindan et nede zorlaştır eğitim öğretim yılın başarılarla geçsin umarım istediğin kademeye ulaşırsın.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
799
302
Matrix
takıl arkadaş edin kavgadan uzak dur lay lay loy geçior ama insanlara sırrını yada neyle uğraştını söyleme sonra dedikodun döner hocanın kulağına gider ders için 20 gelir
Ne işle uğratığını söylerse "pek" dedikodusu döneceğini sanmıyorum herkes kendine bakar, ama sır verme konusunda dedikodu dönme ihtimali yüksek.
Ama saçma bulduğum şey hocanın kulağına gitmesiyle performansına 20 vermesi ne bağlantısı var?
Hoca senin ahlakına,düzenine,tertipine iyi geçinmene ve çalışkanlığına bakar.Yani ne işle uğraştığını falan misal hocaya gitti diyelim.
Hca şöylemi diyecek :
"AAA ne kadar kötü bi iş ders içi performansına 1 giriyimde gör"
Bunumu diyecek?

Öğretmen konusu biraz saçma buldum öyle bir ihtimal olmaz hocanla aran iyi olursa, sende e bi zahmet iyi tut aranı.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Aklıma benim ilk lise günüm geldi biliyorum çok saçma ve salakça ama ilk günde sınıftaki kızlarla konuşmuştum hatta anlaşıp 6.ders kafeye kaçmıştık :)

22 Tem 2023
63
48
Anıtkabir
1-İlk gün sınıfa girdiğinizde en arkaya oturun kulaklığınızı takın bu sizin havalı umursamaz yapar ( eğer yer yoksa en arkada oturan birini seçin "Ordan çekil bakalım ufaklık" diyin)

2-Hoca sınıfa girdiğinde asla ayağa kalkmayın bu sizi alfa erkek yapar ve saygınlık kazanırsınız

3-İlk gün öğretmenler odasına girip "Bir dal sigarası olan var mı ?" diyin muhtelemen hepsi şaşırcaktır ve sizi Badboy öğrenci olarak görücekler

4-Asla sizden büyük sınıflara abi abla çekmeyin. İlk gün toplu gezen bir grup kestirin gözünüze ve en öndekine gidip yüzüne sertçe bir yumruk koyun muhtelemen diğerleri sizden ürker ve okulda adınız duyulur ve kızlar peşinize düşer

5-Kantinde kızların popişlerine vurup "Hey yavrum akşam takılalım mı?" tarzında cümleler kurun bir sürü kız tavlarsınız ardından diğer kızlar size yazar. Ne de olsa kızlar cesur erkeklere bayılır

6-Ee tabi para önemli .Bunu da liseye yeni geçen çalışkan tırsak tiplerden alabilirsiniz zaten azcık üzerinize yürürseniz cüzdanını boşaltır siz de kızlarla yersiniz

7-Müdürle samimi olun. Sabahları "Günaydın ahbap " falan konuşun. Moruk, Ahbap Biladerim tarzı hitaplar sizi yakınlaştırır ve okulla ilgili birşey de torpiliniz olur zamanla

8-Okula serbest gidin ve diğer insanlar farklı giyinin bu sizi ilgi çekici yapar. Örnek: Kışın pembe sweat, Beyaz şort, dizinize kadar renkli çorap ve çakma balenciaga 👍

9-Derste arada uyuyun eğer çok ses olursa "Hey dostum görmüyor musun burda uyuyoruz sesini alçalt" diyin kızlar uykunuzun olmadığını anlar ve sizi evlerine çağırır ( denendi )

10-Çanta kullanmayın kitapları koltukaltınızda taşıyın bu sizi amerikanvari bir serseri liseli yapıcak

bunları uygulayabilrisin dostum

hoaydar

Ar-Ge Ekibi
18 Ocak 2023
495
425
/system32
Dostum benden sana tavsiye ilk bir kaç haftada çoğu kişi sosyalleşmeye daha çok meyilli oluyor genelde bu yüzden olabildiğince fazla insanla tanışmaya odaklan (eğer kız arkadaş yapmak gibi bir hayalin varsa temel atmanın tam sırası .d) ilk haftalar için mesela satranç oynayabilirsin veya uno,mangala gibi güzel oyunlrı tercih edebilirsin daha kısa sürede sosyalleşmek için

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,572
1,114
Arkana bak
1-İlk gün sınıfa girdiğinizde en arkaya oturun kulaklığınızı takın bu sizin havalı umursamaz yapar ( eğer yer yoksa en arkada oturan birini seçin "Ordan çekil bakalım ufaklık" diyin)

2-Hoca sınıfa girdiğinde asla ayağa kalkmayın bu sizi alfa erkek yapar ve saygınlık kazanırsınız

3-İlk gün öğretmenler odasına girip "Bir dal sigarası olan var mı ?" diyin muhtelemen hepsi şaşırcaktır ve sizi Badboy öğrenci olarak görücekler

4-Asla sizden büyük sınıflara abi abla çekmeyin. İlk gün toplu gezen bir grup kestirin gözünüze ve en öndekine gidip yüzüne sertçe bir yumruk koyun muhtelemen diğerleri sizden ürker ve okulda adınız duyulur ve kızlar peşinize düşer

5-Kantinde kızların popişlerine vurup "Hey yavrum akşam takılalım mı?" tarzında cümleler kurun bir sürü kız tavlarsınız ardından diğer kızlar size yazar. Ne de olsa kızlar cesur erkeklere bayılır

6-Ee tabi para önemli .Bunu da liseye yeni geçen çalışkan tırsak tiplerden alabilirsiniz zaten azcık üzerinize yürürseniz cüzdanını boşaltır siz de kızlarla yersiniz

7-Müdürle samimi olun. Sabahları "Günaydın ahbap " falan konuşun. Moruk, Ahbap Biladerim tarzı hitaplar sizi yakınlaştırır ve okulla ilgili birşey de torpiliniz olur zamanla

8-Okula serbest gidin ve diğer insanlar farklı giyinin bu sizi ilgi çekici yapar. Örnek: Kışın pembe sweat, Beyaz şort, dizinize kadar renkli çorap ve çakma balenciaga 👍

9-Derste arada uyuyun eğer çok ses olursa "Hey dostum görmüyor musun burda uyuyoruz sesini alçalt" diyin kızlar uykunuzun olmadığını anlar ve sizi evlerine çağırır ( denendi )

10-Çanta kullanmayın kitapları koltukaltınızda taşıyın bu sizi amerikanvari bir serseri liseli yapıcak

bunları uygulayabilrisin dostum
Burası Amerika değil man.
Sen tavsiye değil direk okulun sahibi gibi konuşmuşsun.
Ve birde anladığım kadarıyla kız bir kardeşimsin. Yanlış anlama ma kızları tavlama taktikleri vermişsin.😅 bi türlü anlamadım ben seni kusura bakma.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.