LİVE olarak Tam virüs taraması // RedKeyy

RedKeyy

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
395
0
Öncelikle Selamun Aleyküm değerli üstadlarım ve devrelerim
bugün sizlere tamamen kendi anlatımım ile live olarak.
antivirüs taramasını anlatacağım ilgi geldiği taktirde daha kapsamlı olarakta hdd/sdd bakımını anlatmayı düşünüyorum.

kullanacağımız uygulama COMSS1

bu program içerisine toplam 12 tane antivirüs programı entegre edilmiş. linux tabanlı olarak hem virüs taraması yapabiliyorsunuz hemde disk bakımı.
Bilgisayar çökmelerinde de veri kurtarma işlemi yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Herkesin elinde olması gereken sağlam bir uygulamadır :)
4.9 GB lık bir dosya boyutu bulunmaktadır.

USB ye boot edebilirsinz bunun için size rufus'u öneririm.
DVD için denenmediği için bir öneride bulunamayacağım.
İster ayrı ayrı boot edip tek kullanın.

İstersenizde tüm dosyaları boot edin tercih tamamen sizindir ;)

Şimdi Kendi Hazırladığım Kullanım Şekline Geçelim

1-) Bu şekilde bir Görünti bizi karşılayacaktır. Buradan dili seçip Enter lıyoruz :)

2-) Antivirüs mü yoksa disk bakımı yapcağımızı seçiyoruz.

3-) Evet gördüğünüz gibi 12 tane antivirüs programımız karşımızda şimdi hangisini seçmek istediğimize karar veriyoruz.

4-Ben örnek olarak eseti seçiyorum.

5-)Bu şekilde başlama ekranı ile karşı karşıya kalıyoruz :)

6-)İşte sistemimiz açıldı. gördüğünüzü tamamen uygulayın.

7-) Antivirüsümüz açıldı.

:cool:Buradan taramamızı başlatabiliriz.

Aynı işlemleri uyguladıktan sonraki kaspersky antivirüs görüntüsüde bu şekildedir :)

Bunlara ek olarak teamviewer özelliğide bulunmaktadır.

Disklerimizi bu şekilde görebiliyoruz.

Eksiklerim ve hatalarım olabilir. Bu ilk konumdu inşaAllah devamı gelecektir. tavsiyelerinizi ve önerilerinizi yorumla belirtirseniz eksik olduğum konularda biraz daha dikkat edip kendimi geliştiririm. Dosya boyutu büyük olduğu için virüs total ekleyemedim.

Şimdiden

Hepinize Teşekkür ederim faydalı olabildiysem ne mutlu bana
iyi formlar...

Orjinal kaynak isteyenler için

[URL]https://www.comss.ru/page.php?id=4425 [/URL]

İNDİRMEK İÇİN

https://drive.google.com/file/d/1ZVL2kWhBz07ceVxbs5iCOLgGYiAtzlyh/view

\\ RedKeyy \\

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.