LiveUSB

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
Merhaba arkadaslar ,
Programlama icin 2 gun once bir arkadasimiz Linux mint ti tavsiye etti
Bende biraz arastirdim ve Linux mint i kurmaya karar verdim
Ancak Windows da ayni anda kalmasini istiyordum
Onumde iki secenek vardi ikisini ayni anda yuklemek veya LifeUSB
Bende LifeUSB yi tercih ettim Tasinabilir olmasi sebebiyle
Ancak nasil yapacagimi bilmiyorum :)
Nasil yapacgimi soylerseniz sevinirim
Tesekkur Ederim

TroqsiF

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
267
0
Linux Mint'in İSO kalıbını usb ye Powerİso yada başka bir programla usb ye yazdır. Lili usb creator ilede yapabilirsin. Bios ayarlarından usb yi gösterdiğin zaman live seçeneği çıkar başlatırken Linux'u

TroqsiF

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
267
0
Live kullanımda yaptığın işlemler ve kaydettiğin dosyalar yedeklenmez . Eğer silinmesini istemiyorsan dvd ye çek isoyu ordan usb ye kurucaksın ondan sonra senin istediğin gibi olur her dosya kaydolur.

TroqsiF

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
267
0
Dvd veya başka usb ye tekrar iso kalibini yazdir kalipnolarak Nero yada Power iso veya windows tool ile. Kalibi yazdirdiktan sonra live olarak başlat yine ordan kurukumu diğer boş olan usb ne yapabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.