Windows Local hesabı admin hesabına nasıl çeviririm?

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
NETPLWIZ üzerinden bendeki admin hesabını normal hesaba , guest hesabınıda admin hesabına dönüştürmüştüm , bir sebepten dolayı
Şimdi ise guest hesabına giremediğim için normal hesapta sıkışıp kaldım (win 10 çok sorunlu tavsiye etmem) ... Önceden başkasının guest hesabından bilgisayara sızma gibi bir şeyler görmüştüm , biraz absürt olucak ama kendi bilgisayarıma nasıl sızabilirim veya tekrar admin hesabına nasıl çeviririm ? ( format atmak haricinde )

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,551
838
Semerkant
Merhabalar,

Geri yükleme yapabilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr...kullanma-a5ae3ed9-07c4-fd56-45ee-096777ecd14e

Yönetici hesaba girmeden aktaramazsınız sanıyorum.

Ek olarak buraya bi' bakmanızı öneririm. Misafir hesap olduğu için belki aktarılır.

Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları

Birde guesti silmeyi veya devre dışı bırakmayı denemek işinize yarayabilir..

Windows + X

Bilgisayar Yönetimi

Kullanıcı hesapları ve aile güvenliği

Kullanıcı hesaplarına tıkla

Başka bir hesabı yönete tıkla

Eğer kullanıcı hesabı denetimi izin isterse verin.

Listelenmiş hesaplardan misafir hesabına tıklayın.

Misafir hesabını devre dışı bırakın veya silin.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

admin yapmak için

Öncelikle ‘Başlat’ + ‘R’ tuş kombinasyonu ile ‘Çalıştır’ penceresini açalım.
• Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi ‘netplwiz’ yazdıktan sonra ‘Tamam’a tıklayalım.

Windows 10'da 'Kısıtlı' Kullanıcıya 'Yönetici' Yetkisi Verme
• Bir sonraki adımda ise aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi ‘Misafir’ hesabı görünüyor.
Not: Yazımız hazırlanırken hesabın adı sadece örnek olarak verilmiştir. Bir başka deyişle, hesabın adı Kemal de olabilirdi. Önemli olan bu hesabın yönetici yetkisinde olup olmadığı.
• Devam etmek için ‘Misafir’ hesabını seçelim ve ‘Özellikler’ butonuna tıklayalım.

• Bir sonraki adımda ise aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi sırasıyla ‘Grup Üyeliği’ → ‘Yönetici’ → ‘Uygula’ → ‘Tamam’ menülerine tıklayalım.

BatHero

Üye
26 Mar 2018
236
1
Space
malesef ona tıklayınca could not be removed yazısı çıkıyor

Merhaba dostum , resimdede gördüğün gibi öyle yaptığımda acces denided hatası alıyorum çünkü hesap local olduğu için

Moderatör tarafında düzenlendi:

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
Windows 10 da gizli yönetici hesabı var biliyor muydunuz cmdyi açın ve yönetici olarak başlatın daha sonra bu komutu girin
net user administrator /active:yes
Kullanici degiştire tıklayıp o hesaba geçin.

https://youtu.be/Dm047P2Yhns
Bu adımları uygulayın sorununuz çözülür ise konunun altına çözüldü yazmayı unutmayın iyi forumlar :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.