Lollipop.exe virüsü tamamen nasıl silinir?

29 Tem 2013
60
0
Program ekle kaldırda lollipop diye bi program olduğunu gördüm. İnternete araştırdım virüsmüş. Ama görev yöneticisinde gözüküyo yazmışlar ama ben kaldırdıktan sonra baktım görev yöneticisinde gözükmüyodu.Avg ve combofix ile taradım. Kayıt defterinden gördüğüm lollipop klasörlerini sildim ama hâla şurda gözüküyo:

ldtw.jpg

T R J

Katılımcı Üye
29 Tem 2013
621
9
ctrl +delete orda Lolipop exe İşlem Ağacını Sonlandır Olur Galıba

Sιz gє¢єℓєяι яüуαηız∂α кızℓαяı ∂üşüηüякєη вιz кℓαωуєℓєяιмιzℓє ѕαναşтαуız!!

TaDaGoPiE

Üye
1 Ağu 2011
164
0
Bilgisayarıma tıkla C ye gir sag üst köşede arama var oraya lolipop.exe yaz cıkarsa sil cıkmazsa zaten silmişsindir o resimdeki de bir kac gün sonra kendilindiğinden kalkar tabiiki dosyayı sildiysen..

McTaRaNTuLa37

Uzman üye
6 Ağu 2012
1,173
0
root/
Bilgisayarıma tıkla C ye gir sag üst köşede arama var oraya lolipop.exe yaz cıkarsa sil cıkmazsa zaten silmişsindir o resimdeki de bir kac gün sonra kendilindiğinden kalkar tabiiki dosyayı sildiysen..
Gizli dosyaysa çıkmaz ki combofixle trojan removerla temizle pcni sonra başlangıç dosyalarına bak pcyi açtığında lolipop.exe de açılıyodur onu kaldır bidaha pcyi açtığında otomatik açılmayacaktır

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
İyi geceler hocam,
Regedite ve program ekle veya kaldıra bir daha bakınız.Burada gözükmüyorsa başlattan taratınız,eğer orda da gözükmüyorsa:
-Başlata msconfig.exe yazıp;
-Başlatmaya gelip,
-Lolipop.exenin tik işaretini kaldırınız.
-Bunları yaptıktan sonra bir iki gün bilgisayaranızı takip ediniz(cpu,ram,hız bakımından)
-Eğer bir problem yoksa kaldırılmış demektir.
İyi forumlar...

TaDaGoPiE

Üye
1 Ağu 2011
164
0
Gizli dosyaysa çıkmaz ki combofixle trojan removerla temizle pcni sonra başlangıç dosyalarına bak pcyi açtığında lolipop.exe de açılıyodur onu kaldır bidaha pcyi açtığında otomatik açılmayacaktır

Evet dogru söylüyorsun gizli klasörleri ve system dosyalarını görmek için

Bilgisayarıma tıkla Düzenleye Bas Klasör ve arama seçenekleri var ordan görünüme bas gizli dosya ve klasör ve sürücüleri gösteri işaretle biraz daha aşagıda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle var onun işaretini kaldır

Dikkat: yalnışlıkla gerekli bir system dosyasını silersen bilgisayarın açılırken hata alabilirsin..

29 Tem 2013
60
0
ctrl +delete orda Lolipop exe İşlem Ağacını Sonlandır Olur Galıba
ctrl+alt+delete yazıcaktınız herhalde.Görev yöneticisinde gözükmüyo.
Gizli dosyaların gözükmesi işaretli.Aradım bişey çıkmadı.
msconfigde baktım başlatma'da gözükmüyor. Bi tek Bildirim Alanı Simgeleri'nde gözüküyo resimdeki gibi.
İyi geceler hocam,
Regedite ve program ekle veya kaldıra bir daha bakınız.Burada gözükmüyorsa başlattan taratınız,eğer orda da gözükmüyorsa:
-Başlata msconfig.exe yazıp;
-Başlatmaya gelip,
-Lolipop.exenin tik işaretini kaldırınız.
-Bunları yaptıktan sonra bir iki gün bilgisayaranızı takip ediniz(cpu,ram,hız bakımından)
-Eğer bir problem yoksa kaldırılmış demektir.
İyi forumlar...
regeditte nerelere bakıcamı tam bilmiyorum. Demin yazdığım gibi msconfigde gözükmüyo.

29 Tem 2013
60
0
Hocam regediti açıp:
-CTRL+F ye basınız.
-Daha sonra lolipop.exe yazınız.
-Regeditteyse çıkar zaten...
İyi forumlar...
Çok teşkkürler regetditte ctrl+f yapıldığını yen öğrendim :RpS_ohmy:

lollipop , lollipop.exe , lolipop , lolipop.exe olarak aradım çıkmadı.

Sadece Bildirim Alanı Simgelerinde gözüküyo. Bilgisayarım açıldığında masaüstü ögeleri geç geliyo bu virüsten midir?

TaDaGoPiE

Üye
1 Ağu 2011
164
0
Çok teşkkürler regetditte ctrl+f yapıldığını yen öğrendim :RpS_ohmy:

lollipop , lollipop.exe , lolipop , lolipop.exe olarak aradım çıkmadı.

Sadece Bildirim Alanı Simgelerinde gözüküyo. Bilgisayarım açıldığında masaüstü ögeleri geç geliyo bu virüsten midir?

Bilgisayarını Combofixle tarat sonra Cclenearın 3 özelligi var 3 ünüde kullan daha sonra RegCleanPro var bu 3 programı üst üste kur daha sonra "Immunet 3.0 Installer" bu programla bilgisayarını tarat Eset, Avast, Kaspersky, Avgnin bulamadığı virüsleri bile siliyor bugün 15 tane virus buldum bilgisayarımda..

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Rica ederim,
Probleminize internetten biraz baktım.Combofixle bilgisayaranızı taratmanızı öneririm.Tıklayınız.
Combofix'in kullanımı:
-İlk önce bilgisayarınızı yeniden başlatın.
-Başlarken sürekli F8 tuşuna basın.
-Karşınıza yükleme seçenekleri gelicektir.Oradan "güvenli mod"u seçin.
-Başladığında combofixi çalıştırın.(10-30 dakika arası sürecektir.)
-Büyük ihtimalle silinecektir.
Bu arada lolipop.exe keylogger diyorlar internetten baktım.
-Bilgisayarınızı daha sonra yeniden başlatın ve Tıklayınız.Antilogger programını yükleyiniz.
-Virüs programınız yoksa,Tıklayınız.
İyi Forumlar...

29 Tem 2013
60
0
winrar ac winrarla en gızlenmiş klasörleri bile görebilirsin ordan bul lolipopu sag tıkla sil de işlem tamam
Ondada bişey çıkmadı.
Bilgisayarını Combofixle tarat sonra Cclenearın 3 özelligi var 3 ünüde kullan daha sonra RegCleanPro var bu 3 programı üst üste kur daha sonra "Immunet 3.0 Installer" bu programla bilgisayarını tarat Eset, Avast, Kaspersky, Avgnin bulamadığı virüsleri bile siliyor bugün 15 tane virus buldum bilgisayarımda..
ccleaner ın 1.özelliği temizlik 2.si kayıt defterindeki sorunları tarıyo bunları yaptım 3.sü nedir? Immunet indirdim şimdi tarıyo ama uzun sürücek herhalde durdurup sabah tarıcam.
Rica ederim,
Probleminize internetten biraz baktım.Combofixle bilgisayaranızı taratmanızı öneririm.Tıklayınız.
Combofix'in kullanımı:
-İlk önce bilgisayarınızı yeniden başlatın.
-Başlarken sürekli F8 tuşuna basın.
-Karşınıza yükleme seçenekleri gelicektir.Oradan "güvenli mod"u seçin.
-Başladığında combofixi çalıştırın.(10-30 dakika arası sürecektir.)
-Büyük ihtimalle silinecektir.
Bu arada lolipop.exe keylogger diyorlar internetten baktım.
-Bilgisayarınızı daha sonra yeniden başlatın ve Tıklayınız.Antilogger programını yükleyiniz.
-Virüs programınız yoksa,Tıklayınız.
İyi Forumlar...
Ben combofixi masaüstünden çalıştırmıştım. Dediğiniz gibi güvenli modda çalıştıcam yarın yani sabah :) Keylogger nedir?

TaDaGoPiE

Üye
1 Ağu 2011
164
0
Clenearın dedigin 2 gibi özelligi var 1 özellik olan dosya tarama özelligin bir benzeri var windows / uygulama olarak ayrılıyor.. dedigim program gerçekten başarılı

29 Tem 2013
60
0
Pc açılırken güvenli modda başlatıım bilgisayarı. Combofix çalıştı. Baktım bayağı uzun sürücek gittim dişimi fırçaladım. Geldim parola ekranı çıkmış. Parolamı yazdım birde ne göreyim :RpS_blink: Masaüstündeki dosyalarım arkaplanım gitmiş :RpS_blink: Hemen sistem geri yükleme yaptım.Pc açılınca sistem geri yükleme başarıyla tamamlanmadı yazısı çıktı. Yapmasamıydım geri yükleme :RpS_confused: Pcyi yeniden başlatsam gelicekmiydi dosyalar :RpS_confused: Neyse ben bi daha bu combofixi çalıştırmam ya :RpS_crying:
Hâla Bildirim Alanı Simgelerinde Lollipop.exe var. 6-7 saat sonra Antilogger yüklicem,Immunet ve Kaspersky ile tarıcam silinir umarım.

KursaT44

Uzman üye
19 Ocak 2013
1,835
2
118
ADANA
Okuduğum kadarıyla sorununu çözememişsin dost. Benımde aklıma bunlar geldi hala çözemediysen format atman gerekecek dost sality gibi güçlü bir virüstür bu format atarsan hiçbir iz kalmaz :) windows bölümüne bak orada cdsiz format atma konum var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.