Lone Survivor

Shift-TR®

Özel Üye
27 May 2012
2,834
0
one Survivor, arkadaşlar, Silent Hill ve Resident Evil tam da köklerine ihanet edip bir avuç bulanık suda ne yaptıklarını bilemezken onlara korku oyunu nasıl yapılır, hangi elementler nasıl kullanılmalı öğretmeye geliyor bilgisayarlarımıza ve bağımsız yapım oyun kategorisine beklenmedik derecede iyi bir giriş yapıyor. Başlamadan önce hemen bir not düşüyorum, oyun tek bir kişinin elinden çıkma ve olabildiğince RETRO.

Benim adım... adımın ne olduğu sizi ilgilendiriyor mu?

Korkudan ödüm patladı ve ruhuma karıştı

Oyunumuzun konusu Resident Evil’dan ya da herhangi bir zombili oyundan (bom bili bili bom) çok da farklı değil. Şehrin üzerine illet bir salgın çökmüş ve ana kahramanımız kendini bir başına yüzünde kocaman bir maskeyle hayatta kalmaya çalışırken bulmuştur. Ama artık saklanmanın bir anlamı yoktur. Kendini iğrenç koridorlara atmalı, bir yandan acıkan karnını doyurmalı ve kendi gibi sağ kalan birileri var mı yok mu diye elinden geleni yapmalıdır.

Lone Survivor’ı açtığınızda karşınızda iki boyutlu sağdan sola doğru ilerlediğiniz eski mi eski, kutu kutu pense tadında grafikleri olan bir oyun gördüğünüzde sakın şaşırmayın. Lone Survivor’ın amacı sizi olabildiğince germek ve tüylerinizi diken diken yapmak olduğundan bu ilk intibanın kötü olmasını çok da önemsemenize izin vermiyor (acaba?) ve daha ilk andan sizi sesleri, müzikleri ve Silent Hill tadında bölüm tasarımlarıyla germeyi başarıyor.

Bir şey var şundan içeri

Her ne kadar oyun gerilim konusunda gerçekten çok başarılı olsa da benim şu Retro grafiklere bir çift lafım olacak müsaadenizle. Tamam, indie oyunları destekliyoruz, hatta ben gerçek bir bağımsız oyun taraftarıyım. Eski tarz grafikler de ciddi anlamda hoşuma gidiyor ama Lone Survivor bu işi biraz abartıya ***ürüyor bana kalırsa. Resimlere dikkatle bakarsanız ana kahramanımız sanki 32 dişini birden göstermiş sırıtıyor ama aslında suratındaki bir maskeden başka bir şey değil. Oyun boyunca grafiklerin bu kadar Retro oluşundan dolayı canım ziyadesiyle sıkıldı. Özellikle sağda solda bulduğunuz iki satır metini koca koca puntolarla size aktardığından 10 saniyede okuyabileceğiniz bilgiyi 60 saniyede okumak “neden” sorusunu kaçınılmaz kılıyor. Neyse, oyunun grafik olarak beni tatmin etmekten uzak olduğunu söyleyip devam edeyim en iyisi.

Akrep4136

Uzman üye
23 Haz 2013
1,129
0
TAOW
Lone Survivor - The Director's Cut minimum sistem gereksinimleri
# # Sistem gereksinimleri:
Good Old Games:
İşletim sistemi: Windows (XP, Vista, 7, 8)
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz veya daha hızlı işlemci
Bellek: 2 GB RAM (4 GB RAM önerilir)
Grafik kartı: 3D donanım hızlandırma ile DirectX 9.0c uyumlu ekran kartı
Boş sabit disk alanı: 150 MB

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.