Mac Adresi Gizleme Yada Değiştirme

18 May 2018
84
1
Arkadaşlar Merhaba PC de Nox Player kullanıyorum ve isimini vermek istediğim bi uyuglamada birden fazla hesapla işlem yaptığım için hesaplar bazen askıya alınıyor ve bunu mac adresi üzerinden yaptığına inaniyorum emulatörü rootlayıp mac değiştirmek için bi kaç program denedim emülator olduğu için pc den çektiği mac adresini değiştirmeye kalktığımda beni emülatörden atıyor benim yapmak istediğim uygulamanın mac adresime erişim sağlayamaması yada bi şekilde mac adresimi değiştirmem lazım

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
797
Macintosh
Merhaba, ETHERNET İLE bağlıysanız mac adresinizi değiştirmek için;
1- Arama kısmına “Denetim Masası” yazarak “Denetim Masasını” açıyoruz. Buradan Ağ ve İnternet kategorisindeki “Ağ Durumunu ve Görevlerini Görüntüle” sekmesini seçiyoruz.
2- Açılan pencereden sol tarafta bulunan“Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir” diyoruz.
3- Gelen sayfadan üzerinde “Ethernet” yazılı olan ağı sağ tıklayıp “Özellikler” diyoruz
4- Açılan panelde "Yapılandır" dedikten sonra “Gelişmiş” sekmesine gelerek “Network Adress” ya da "Ağ adresi" yazan yeri seçiyoruz ve karşısındaki “Değer” yazan yeri seçip rastgele 12 karakter giriyoruz. Örneğin: “ff0000000000”gibi. Ardından Tamam diyoruz ve Mac adresimiz değişiyor

EĞER Kİ Wİ-Fİ İLE BAĞLIYSANIZ;
"Technitium MAC Address Changer”programını bilgisayarınıza indirin Technitium MAC Address Changer | A Freeware Utility To Spoof MAC Address Instantly
Program açıldığında “Network Connetions” altındaki “Wifi” seçeneğini seçerek “Change MAC Adress” yazan yere ya kendiniz girerek yada “Random MAC Adress” kısmında rastgele bir MAC adresi belirleyip altta bulunan “Change Now” seçeneğini seçin. İşlemimiz tamamdır. MAC adresi değiştirildi.
9vzewsk.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.