Mahkeme hk

Anilbeyxx

Üye
1 Tem 2018
155
1
MIAMI KOKAIN
Merhaba arkadaşlar kuzenim 3 gün önce tutuklandı daha önce hiçbir şekilde davası mahkemesi yoktu olay 2 tane madde satan arkadaşı yakalanıyor bunlar telefonda kuzenimi arıyorlar eve git maddeleri temizle diye kuzenimde gidiyor temizlemeye polis baskın yapıp alıyor sizde ceza alırmı ?

hackedbyhacker2

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
585
2
windows 10
Alması haktır uyuşturucu satana yardım ediyor ve ihbar etmiyor büyük ihtimal alır kuzeninin torbacı arkadaşları kuzenini kumpasa düşürmüşler gecmiş olsun ve bu arada suc kuzeninde gidin kendiniz temizleyin beni niye kullanıyorsunuz diyememişmi

Son düzenleme:

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Merhaba,

Olayla alakası yok, arama sonucu herhangi bir hap vb bir şey yakalanmadı ise ve aleyhine ifade veren olmazsa hiçbir problem olmaz. Hakkında hangi deliller var paylaşırsan daha çok yardımcı olurum.

Edit:

Olayda herhangi bir suç veya suç eşyasını gizlediyse TCK 283 Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Son düzenleme:

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Temizlerken üstünde esrar bulunmuş az bir miktar peki içici diye ifade verse ceza alırmı ?

Hayır böyle bir ifade veremez. Telefonunda mesajlar çıkınca daha kötü olur. Savcı ikna olmaz böyle bir durumda. Büyük ihtimalle TCK 283 ve TCK 191den ceza alır. Etkin pişmanlıktan yararlanırsa ceza indirilir.

Anilbeyxx

Üye
1 Tem 2018
155
1
MIAMI KOKAIN
Hayır böyle bir ifade veremez. Telefonunda mesajlar çıkınca daha kötü olur. Savcı ikna olmaz böyle bir durumda. Büyük ihtimalle TCK 283 ve TCK 191den ceza alır. Etkin pişmanlıktan yararlanırsa ceza indirilir.

olayı anlamadınız sanırsam kendisi satıcı degil satan arkadaşları yakalanınca polisin telefonundan kuzenimi arıyor veyatta bir başka telefondan arıyor bilmiyorum kuzenime evdeki maddeleri temizlemesini söylüyor kuzenimde gidip temizlerken polis baskın yapıyor

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Hukuk mu okuyosun ? :D
Yok 2 yıllık adalet bitirdim. Hukuğa tamamlamadım daha seneye inşallah :)

olayı anlamadınız sanırsam kendisi satıcı degil satan arkadaşları yakalanınca polisin telefonundan kuzenimi arıyor veyatta bir başka telefondan arıyor bilmiyorum kuzenime evdeki maddeleri temizlemesini söylüyor kuzenimde gidip temizlerken polis baskın yapıyor

Olayı iyi anladım. Adım adım anlatayım

1- Kuzeninizin arkadaşları yakalanıyor. ( TCK 188 Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu)
2- Kuzeninizi arıyor ve yardım istiyor.
3- Kuzeniniz eve gidip temizliyor. (TCK 281 Suç Delillerini Yok Etme, Gizleme veya Değiştirme Suçu )
4- Kuzeninizin üstünde bir miktar esrar bulunuyor. (TCK 191 Uyuşturucu Madde Kullanma veya Bulundurma Suçu .

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Mehabalar,

Sonuçta kuzeniniz "maddeleri" temizlerken yakalanmış. İnkar etse bile yardım etmekten ve suç üstünde yakalanmaktan ceza alır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.