Mail ile tehdit 800$ vermessen ...

oguzhan58fb

Yeni üye
6 Ağu 2015
14
0
Bunu bildirmek için yeni hesap açıcaktım alım kapalı diye eski hesabımı buldum girmeyi başardım , olaya geliyorum: 7 Ekim pazar günü gmail e girdim spamdaydı galiba bi posta vardı ingilizce tabi unuttum hesabınız hacklendi diye atıcam ss aldım okudum bayağı işte x ile x tarihleri arasında bi virüs oluşturduk rastgele girdiğiniz bi sitede virüsümüze bulaştınız biz bilmemne hack grubu herşeyini biliyoruz örnek diyip benim mailim ile şifreyi söylemiş.
Girdiğin siteleri tüm sosyal medya hesaplarını , mesajlarını ve en kötüsü seni webcamdan izledik ....
Sonra eğer 800 dolar vermessen cihazındaki bütün herkese bunları göndericez demiş. Kafamı s..yim rehberimdeki herkesi tüm smsleri sildim whatsappdada whatsappı sildim sonra gmailleir sildim kafama s.yım o mailden 2 ss kaldı geriye onları paylaştım sizce ne yapabilirim ? Yani bu mesajı okudukdan sonra 48 saatiniz kaldı sayacı başlattık falan yazıyor ne yapmam lazım ? Bu arada roman yazmışım kusura bakmayın

Ssler :
1E5YNY

vP9gZm

Moderatör tarafında düzenlendi:

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
Bilgisayar kamerasını bantlamak işte bu yüzden önemli, artık virüsler kameralardan sizi izleyip bunu kayıt altına alıyor. Sonrasında şantaj yapıyorlar.

Son düzenleme:

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,045
6,021
[C*]
oguzhan58fb
Rahat ol kardeşim bir halt yapamaz.Türk bu galiba.Google da aratınca çıkan şeye bak:

Yalnız anlamadığım senin nickte de 58 sayısının olması?
Sivas ne alaka?

Son düzenleme:

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
İçin rahat olsun bu arada, bir şey olmaz, adamlar 500K kişinin bilgisini ele geçirmiş, video olarak hiçbir şekilde 500K kişinin videosunu alacak kapasitede sunucuları olduklarını sanmıyorum. Ki alsalar dahi, hangisinin videosunu internette paylaşacaklar, şantaja değecek kareleri nereden ayırt edecekler bu kadar videodan.

Yine de temkinli olup, bundan sonra bilgisayar kamerasını bantlamayı unutmayalım.

Mesaj sahibine yanıt vermeyiniz, kendinizi gün yüzüne çıkartmayın. Mesajları silip yolunuza bakın.

Son düzenleme:

ProMen

Üye
15 Eyl 2018
188
0
İçin rahat olsun bu arada, bir şey olmaz, adamlar 500K kişinin bilgisini ele geçirmiş, video olarak hiçbir şekilde 500K kişinin videosunu alacak kapasitede sunucuları olduklarını sanmıyorum. Ki alsalar dahi, hangisinin videosunu internette paylaşacaklar, şantaja değecek kareleri nereden ayırt edecekler bu kadar videodan.

Yine de temkinli olup, bundan sonra bilgisayar kamerasını bantlamayı unutmayalım.

Mesaj sahibine yanıt vermeyiniz, kendinizi gün yüzüne çıkartmayın. Mesajları silip yolunuza bakın.

Nerden çıkarıyosun ki bu sistemi yapan adam onları düşünemedi Bütün sırrı bozdun bee

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
Nerden çıkarıyosun ki bu sistemi yapan adam onları düşünemedi Bütün sırrı bozdun bee

1 saniyede 500 GB veri akışı olur, 500K kişinin video ve ses girişini kayıt almaya çalışsa ki bunun adı UDP Stream'dır.

Bunu 1 gün ile hesaplayalım. 86400 * 500GB = 40+ Petabayt veri eder.

Böyle bir sistemi 1 ay çalıştırmak lazım en az bu kadar veriyi toplayabilmek için, o da zetabaytlara ulaşır, yani bu kadar veriyi bir de işleme gücü gerekir. Bunun için Google kadar ekip lazım. Sunucular devasa olmalı, bunun için bir sunucu şirketi kurmak lazım. Ormanları yıkıp, sunucular kurmak lazım.

:D Kısaca olmaz bu iş. Sunucu kiralasa zaten parasını ödeyemez, 1 ay bile sürmeden bu kadar veri sunucu kapanır uçar gider.

Son düzenleme:

oguzhan58fb

Yeni üye
6 Ağu 2015
14
0
Belkide sadece mailini hacklemişlerdir messengerene fln girdiklerinden eminmisin
Bilemiyorum telefonuma erişim sağladılarmı sadece pc mi onudabilmiyorum ama uzun süre birçok hesaplarıma giriş yapmışlar ben daha önceden btc exchange yapıyordum o hesabıma girişde yapmışlar neyseki o zaman içinde para yoktuda

ProMen

Üye
15 Eyl 2018
188
0
1 saniyede 500 GB veri akışı olur, 500K kişinin video ve ses girişini kayıt almaya çalışsa.

Böyle bir sistemi 1 ay çalıştırmak lazım en az bu kadar veriyi toplayabilmek için, o da zetabaytlara ulaşır, yani bu kadar veriyi bir de işleme gücü gerekir. Bunun için Google kadar ekip lazım. Sunucular devasa olmalı, bunun için bir sunucu şirketi kurmak lazım. Ormanları yıkıp, sunucular kurmak lazım.

:D Kısaca olmaz bu iş.

1.ci bunlar için o kadar sunucular var sistemler var senin bahsettiğin şeyler öyle kafaya takılacak şeyler değil

2.ci hepsinin aynı günde aynı zamanda parayı yatırmalarını söylicek değiller bazısına 3 gün verir bazısına 1 saat

Bu virüsün doğruluğunu kanıtlamıyorum ama bahsettikleri gibi birşeyse eğer merak etme senin düşüncenin 5/6 ilerisini düşündükleri kesin

oguzhan58fb

Yeni üye
6 Ağu 2015
14
0
1 saniyede 500 GB veri akışı olur, 500K kişinin video ve ses girişini kayıt almaya çalışsa.

:D Kısaca olmaz bu iş. Sunucu kiralasa zaten parasını ödeyemez, 1 ay bile sürmeden bu kadar veri sunucu kapanır uçar gider.

Belkide sadece belli kişilerde bulmuşlardır o kadarda büyük bir grup değildir onlar üzerinde deniyorlardır belkide sadece beni buldular belkide sadece belli kişilere attılar kimseye bir şey paylaşmıyıcaklar btc adress ini yazmış bekliyor belki bi sazan atar diye bilmiyorum kafamda deli sorular

0x6CCE

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,649
175
Shawty
Şuana kadar bir şey olmadıysa hiç bir şey olmaz zaten paylaşmaya yemez bunların. Spam mail herkese atmışlar demekki. Ama Savcılık yada EGM ye başvurmayı ihmal etme.

oguzhan58fb

Yeni üye
6 Ağu 2015
14
0
Bilgisayar kamerasını bantlamak işte bu yüzden önemli, artık virüsler kameralardan sizi izleyip bunu kayıt altına alıyor. Sonrasında santaj yapıyorlar.

Eskiden hesaplarıma giriyorlardı laptop benimki kamerasını bantlamayı düşündümde biri en fazla beni izler ne işe yarıyıcakki amaan diyordum bu moddaydım tabi bu mailden sonra direk bantladım telefonumada girmeyi başardılarsa arka kamera - ön kamera büyük sıkıntı

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
1.ci bunlar için o kadar sunucular var sistemler var senin bahsettiğin şeyler öyle kafaya takılacak şeyler değil

2.ci hepsinin aynı günde aynı zamanda parayı yatırmalarını söylicek değiller bazısına 3 gün verir bazısına 1 saat

Bu virüsün doğruluğunu kanıtlamıyorum ama bahsettikleri gibi birşeyse eğer merak etme senin düşüncenin 5/6 ilerisini düşündükleri kesin

500K Socket UDP bağlantı sağlasalar bile saniyede 500 GB veri akışlı bağlantı sağlayamazlar, hem de ayrı IP adreslerinden. Hem de sadece video içerikli stream. Bunun için devasa bir güç gerekir.

İmkansız bu, Facebook bile 500K kişinin aynı anda aynı milisaniyede video yüklemesinde yerel olarak çöker. Google bile.

Son düzenleme:

ProMen

Üye
15 Eyl 2018
188
0
Socket UDP bağlantı sağlasalar bile 500 GB veri akışlı bağlantı sağlayamazlar, hem de ayrı IP adreslerinden. Hem de sadece video içerikli. Bunun için devasa bir güç gerekir.

İmkansız bu, Facebook bile 500K video yüklemede yerel olarak çöker. Google bile.

Ordan burdan çıkardığın sayılarla neyi hesaplıyorsun anlamadım misal şöyle düşün biz turkhackteam olarak böyle birşey yapıyoruz ve herkesin 1 görevi var bu işde sadece 1 ve büyük küçük demeden her pcye yapıyoruz aynı işlemi(büyük ihtimal sistemleri otomatikdir ve 1 kişiden verileri aldıkdan sonra onun bilgisayarında sürekli işlem yapmanında bir anlamı kalmaz) ormanları filan yıkmaya gerek yok bu işlerde. Eski zamanlarda çıkan worn virüsünü ve bununla google ye yapılan saldırıyo bi araştır 500k lık verimi kullanıyorlarmış :)

oguzhan58fb

Yeni üye
6 Ağu 2015
14
0
oguzhan58fb
Rahat ol kardeşim bir halt yapamaz.Türk bu galiba.Google da aratınca çıkan şeye bak:

Yalnız anlamadığım senin nickte de 58 sayısının olması?
Sivas ne alaka?

O benim eski şifrem Arama yapmak hiç aklıma gelmemişti o çıkan site bulunan e mail ve şifreleri paylaşıyor belkide birisi buradaki e mail ve şifre ile giriş ypaıp böyle bir mesaj atıyor ama hiçbirşey bilmiyor hiçbir kayıtlı belge yok hiçbir şeyde ypamıyıcak belkide birinin atmasını bekliyordur.

Son düzenleme:

FoxZoby

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
762
0
O benim eski şifrem Arama yapmak hiç aklıma gelmemişti o çıkan site bulunan e mail ve şifreleri paylaşıyor belkide birisi buradaki e mail ve şifre ile giriş ypaıp böyle bir mesaj atıyor ama hiçbirşey bilmiyor hiçbir kayıtlı belge yok hiçbir şeyde ypamıyıcak belkide birinin atmasını bekliyordur.

Size gelen mail DKIM imzalı değil, imzalı olmadığı için, sadece o listedeki adreslerden uyanığın biri fake mail sender aracılığıyla bu maili göndermiş belli ki, hesabınıza erişimi yok. Zaten Spam'a da düşmüş.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.