Makale Ödevi

FAT39

Yeni üye
26 Eki 2012
48
0
arkadaşlar okuldaki öğretmenimiz performans ödevi olarak makale yazacaksınız dedi.Makaleyi ufak bir araştırma sonucu böyle bir tanımına ulaştım. Makale, belirli bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. Gazete, dergi ve internette yayınlanır. Ayrıca herhangi gerçeği açıklığa kavuşturmak, bir konuda görüş ve tezler ortaya koymak ve bir hipotezi savunmak, desteklemek için yazılmış olan yazılara da makale denir.
Burdan yola çıkarak acaba ben Askeri alanda bir konu hakkında veya teknoloji alanında bir makale yazabilirmiyim.Tabiki bu alanlara meraklı oldugum için yazmayı düşünüyorum .Fakat Makale, belirli bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. diyor
bu dedigim konular hakkında nasıl yazabilirim yardımcı olurmusunuz .

egeklan

Katılımcı Üye
19 Eki 2012
961
1
Örnek veriyorum, askeri alanda veya teknoloji alanında bir sorun tespit edersin.

Diyelim ki işte Askeri sistemin yavaş yavaş bozulduğunu ve eski askeri dönemin kalmadığını düşünüyorsun. Bu durumda bunu kanıtlamak için ortaya kanıtlar atmalı, ve fikrini kabul ettirmeye çalışmalısın.

JrExclusive

Uzman üye
24 Eyl 2013
1,370
0
Anavatan
Dostum askeri alanda pek de kanıtlayacağın şeyler bulamazsın.Önerim sağlık alanında bir makale yazmandır.Örneğin bir kanser türünün yayılıp yayılmadığını yazabilirsin;yıllara göre hastalığın bulaşma grafikleri,ölüm sayısı grafikleri kullanarak kendi tezinizi oluşturabilir ve bu konu hakkında güzel bir makale oluşturabilirsin

FAT39

Yeni üye
26 Eki 2012
48
0
Örnek veriyorum, askeri alanda veya teknoloji alanında bir sorun tespit edersin.

Diyelim ki işte Askeri sistemin yavaş yavaş bozulduğunu ve eski askeri dönemin kalmadığını düşünüyorsun. Bu durumda bunu kanıtlamak için ortaya kanıtlar atmalı, ve fikrini kabul ettirmeye çalışmalısın.

illa sorun olması mı gerekiyor .tanklarla uçaklarda kullanılan sistemler,radar sistemleri,silahlar ilgilide olabilir mi.Ortaya çıkan yeni sistemleri eski sistemlere karşı savunurum.

FAT39

Yeni üye
26 Eki 2012
48
0
Dostum askeri alanda pek de kanıtlayacağın şeyler bulamazsın.Önerim sağlık alanında bir makale yazmandır.Örneğin bir kanser türünün yayılıp yayılmadığını yazabilirsin;yıllara göre hastalığın bulaşma grafikleri,ölüm sayısı grafikleri kullanarak kendi tezinizi oluşturabilir ve bu konu hakkında güzel bir makale oluşturabilirsin

acaba örnek teşkil edecek bir makale paylaşabilir misin

birikibgr

Üye
4 Eki 2015
74
0
Ankara
arkadaşlar okuldaki öğretmenimiz performans ödevi olarak makale yazacaksınız dedi.Makaleyi ufak bir araştırma sonucu böyle bir tanımına ulaştım. Makale, belirli bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. Gazete, dergi ve internette yayınlanır. Ayrıca herhangi gerçeği açıklığa kavuşturmak, bir konuda görüş ve tezler ortaya koymak ve bir hipotezi savunmak, desteklemek için yazılmış olan yazılara da makale denir.
Burdan yola çıkarak acaba ben Askeri alanda bir konu hakkında veya teknoloji alanında bir makale yazabilirmiyim.Tabiki bu alanlara meraklı oldugum için yazmayı düşünüyorum .Fakat Makale, belirli bir konuda, bir görüşü, bir düşünceyi savunmak ve kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. diyor
bu dedigim konular hakkında nasıl yazabilirim yardımcı olurmusunuz .

Ogretmenin turkce veya edebiyat dil bilgisi vs ogretmeni oldugu icin yazacagin seyin bilgilendirici olmasi lazim hakim olsugun her guncel konu uzerine yazabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.