Maltego nedir

4Seven

Yeni üye
5 Eki 2018
4
0
Maltego Nedir ?
İlk olarak maltegonun ne işler yapabildiğinden bahsedeyim
Maltego uygulaması aktif bilgi toplama aracıdır içinde bulundurduğu farklı farklı seçenekler ile bilgi toplamak istediğiniz kişi site vb. gibi şeylerde internetten bilgi toplar. Örnek vermek gerekirse neler yapabilir:
+Domain bilgileri
+E-posta bilgileri(İsim üzerinden)
+Bir web sitesinin kullandığı araçlar gibi gibi seçenekler mevcut
Maltego kullanma
Inwev9.png

Maltego uygulamasına ilk girdiğimizde böyle bir ekran çıkıyor karşımıza. İşaretlediğim yere basarak kendimize yeni bir sayfa açıyoruz.
1ATlCs.png

İşaretlediğim kısım menü kısmı oluyor. Bu kısımda yapmak istediğiniz işlemi seçiyorsunuz ben 2 tane örnek yapacağım ilk olarak ben website seçeneğini deneyeceğim yapmam gereken websiteye basılı tutup beyaz sayfaya getiriyoruz.
KCUSEy.png

Karşımıza böyle bir grafik çıkıyor örnek olarak "paterva.com" sitesi çıkıyor "paterva.com" yazısına çift tıklayıp hangi sitenin bilgilerini toplamak istiyorsanız onu yazıyorsunuz
2xcuyG.png

grafiğe sağ tıkladığımızda karşımıza 4 farklı seçenek çıkıyor, Biz tüm bilgilerini toplamak istiyoruz ve "All transforms" seçeneğininin yanındaki küçük işarete tıklıyoruz.
GZK16u.png

Karşımıza farklı farklı sonuçlar çıkıyor bu sonuçlar sitenin kullandığı araçları, ip adresini gösteriyor.
Şimdi ikinci örnek olarak person seçeneğini uygulayacağım
kVdKpM.png

tekrar person seçeneğine basılı tutup içeriye sürüklüyoruz ve bırakıyoruz karşımıza çıkan grafikte örnek isim olarak "John doe" yazıyor bende bu ismi kullanıyorum ve sağ tıklayıp "All transforms" seçeneğinin yanındaki run işaretine basıyoruz ve bize internet üzerindeki john doe isimli hesapları e-posta adreslerini buluyor
mIJfdp.png

Benim yapacağım örnekler bu kadar sizde kendiniz diğer seçenekleri deneyip kendinizi geliştirebilirsiniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat
Eline Koluna , Gözlerine , Düşüncelerine , Sağlığına , Fikirlerine , Yüreğine , Hisslerine Sağlık.

tsgmrfox

Yeni üye
16 Eyl 2018
6
0
Ya Ben Maltegoda Numara Sorgulamak Istiyorum Ama Sorgulamiyor Program Neden Acaba ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.