Masa üstü gelmiyor !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egeozdmr

Üye
2 Haz 2010
79
0
Arkadaşlar bilgisiyarı açıyorum 2 dk boyunca HOŞGELDİNİZ Yazısında kalıyor sonra pc açılıyor öğeler gelmiyor başlat bölümü gözükmüyor şuan o bilgisiyarı kullanıyorum
CTRL + ALT + DELETE Yaparak Çalıştır'dan firefox.exe yazdım nasıl kurtarılabilirim :S Resimden başka hiçbir öğe yok ama regedit ayarlarıyla yapmalıyım bunu bir kaç kod falan verin.

XP SP3 Güncellemesi yaptım.
CCLENEAR İle temizleme yaptım.
TROJEN VESAYİRE HİÇBİRŞEY İNDİRMEDİM EMİNİM.

SİSTEMİM ; XP
İŞLEMCİ : İNTEL CORE TM 2 DUO CPU
2 GB RAM - 512 MB EKRAN KARTI

Hiçbirşey yapamıyorum masa üstünden

BU ARADA PROGRAM FALAN İNDİRİP KURABİLİYORUM AYRİTTEN ÇALIŞTIRABİLİYORUM :S

daha önce sürekli runtime error 203 hatasını veriridi yada 202 ve giderdi yine aynısı gibi olurdu ama 2 -3 saniye sürerdi bazende sürekli reset atmak zorunda kalırdım şimdi o hatayı almıyorum :S direk öyle oluyor ?

Son düzenleme:

egeozdmr

Üye
2 Haz 2010
79
0
Hayır başlat çubuğuda yok :S

Turkojan veya server.exe yaratmadım :S

İşlemlere baktım explore.exe yok .s

Moderatör tarafında düzenlendi:

StarTÜRK

Kıdemli Üye
22 Eki 2009
3,765
0
\windows\sys
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
Bu veride "explorer.exe" ve "iexplorer.exe" varsa silin yoksa problem yok.
Sonra aşağıdaki veriyi bulun;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Verinin altında "Shell" değerini bulun. Değerin "Explorer.exe" olması gerekiyor. Değil ise "Shell" değerene çift tıklatın ve "Explorer.exe" yazın. Tamam deyip çıkın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Sonucu bildiriniz.Bendede olmuştu bu şekilde düzeltim. yenide nbaşlatmayı unutma bilgisayarı.

egeozdmr

Üye
2 Haz 2010
79
0
"explorer.exe" ve "iexplorer.exe" yok !
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon içerisindeki Shell değerinin içinde "explorer.exe" var !

StarTÜRK

Kıdemli Üye
22 Eki 2009
3,765
0
\windows\sys
ikisinde yaptıysan masa üstü açılmayan kullanıcı yı aç görew yönetiçisinden yeni görew oluşur

explorer.exe iexplorer.exe yapın
olmasa bu söyledigiklerimi yukardakılerde dahil hepsini güvenli modda yap yeniden başlat

yeniden başlatmasan olmaz yaptıktan sonra yeniden başlat

ayrıca ziyaretçi defterime yazma.

/edit

tmm Sorun çözülmüş Kilit :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.