Mavi ekran sorunum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ßy_Torjen

Üye
26 Ağu 2009
214
0
system32
Arkadaşlar son bir kaç gündür Pc açılırken veya kapanırken bir kereliğine mavi ekranla karşılaşıyorum şimdiye kadarki hiç bir tecrübende bunu yaşamadım yani ilk bu ciddi olabilirmi yoksa görmemezliktenmi geleyim bu sorunun nedeni ve çözümü varmıdır formatlamak istemiyorumda..:S
(Not:yanlış yere açtıysam üzgünümde en mantıklı burası geldi)

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
konuyu yardım bolçumune acsaydınız daha iii olrdu mavi ekran hataları uyum probleminden kaynaklanabilir...
mesela yaazılım uyumsuzluğu herhangi bir yuklenmıs program donanım uyumsuzluğu gıbı hatayı almaya basladıgınıza yakın zamanda herhangi bir sürücü yüklemsi falan yaptınızmı??

latiff

Uzman üye
10 Haz 2009
1,876
0
Konya
Dikkat ! Bu mavi ekranı görürseniz...
Windows'un meşhur mavi ölüm ekranını bugüne kadar görmeyen yoktur. Bill Gates bile geçtiğimiz yıllarda yeni Windows sürümlerini basına tanıtırken mavi ölüm ekranının gazabına uğramıştı.

Sahte çözümlerle para kazanmaya çalışan yazılımların sonu gelmiyor. İnternet üzerindeki dolandırıcılar sahte bir mavi ölüm ekranı hazırladılar. Mavi ekrandaki uyarı metninde bilgisayarı temizlemek için güvenlik yazılımı satın alınması gerektiği belirtiliyor. SystemSecurity adındaki sahte güvenlik yazılımının tek yaptığıysa müşterilerin ceplerini boşaltmak.

2009 Şubat ayından bu yana SystemSecurity'nin çeşitleri ortalıkta dolanıyor. Bu çeşitleri tespit eden ise Sunbelt Software oldu. Fakat bu mavi ölüm ekranı yepyeni bir numara ve gerçekten de yaratıcı bir fikir. Kullanıcılar da güvenlik uzmanları da böyle düşünüyor.

Peki SystemSecurity bilgisayarınıza nasıl bulaşıyor? Sahte video codec dosyalarıyla... Özellikle internetten film indirenler bu tuzağa düşüyor. İndirdikleri film açılmayıp codec indirme ekranı getirdiğinde tıklayanlar bu sahte codecleri yüklyor. Codec, SystemSecurity kuruyor ve SystemSecurity de sahte ölüm ekranını getiriyor. Benzer bir yöntem de e-posta ile yollanan video kliplerin bağlantılarına bu codecleri yerleştirerek çalışıyor.

Tam okumadım ama ilgi duyarsan bakarsın.

latiff

Uzman üye
10 Haz 2009
1,876
0
Konya
82079.jpg

mavi ekranda varmış bu mu

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
bu sorunla bende daha once karıslaştım pcyı servıse gonderdım dedıler ekran kartı goçmüş diye değişti ekran kartı sonra sorun felan kalmadı bence senınde ekran kartı göçmüş olabilir istersen baktır

ßy_Torjen

Üye
26 Ağu 2009
214
0
system32
ekran kartı driver larını direct X lere kadar sildim hatta system klasörünn içndekileride sıfırdan kurdum sorun kalmadı..:D herkeze ilgisinden dolayı çok teşşekkür ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.