Mavi Takımın Siber Güvenlikteki Silahları: Firewall, IPS, IDS, SIEM, WAF

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
180
Gitti
elinize sağlık
benim bir sorum var videoya ufak bir goz gezdirdim tool kullandıgınızı gordum ben tool'ları değilde kod ile bu işlerin nasıl oldugunu merak ediyorum (kırmızı takim icin) ve bazı yerlerde araştırıp sorularda sordum herkes bana tool kullanımı onerdi
benim merak ettigim şey yazdıgımız zararlı kodların icine neler koyarak firewal gibi şeyleri atlatabiliriz
suanki bilgilerim ctf'deki güvenlikleri atlatmak seviyesinde
tek tırnak koyarak geçmek OR 1=1 gibi olaylar ve encode decode işlemleri bunun dişinda ne tavsiye edersiniz

halvdan

Üye
17 Şub 2021
105
37
elinize sağlık
benim bir sorum var videoya ufak bir goz gezdirdim tool kullandıgınızı gordum ben tool'ları değilde kod ile bu işlerin nasıl oldugunu merak ediyorum (kırmızı takim icin) ve bazı yerlerde araştırıp sorularda sordum herkes bana tool kullanımı onerdi
benim merak ettigim şey yazdıgımız zararlı kodların icine neler koyarak firewal gibi şeyleri atlatabiliriz
suanki bilgilerim ctf'deki güvenlikleri atlatmak seviyesinde
tek tırnak koyarak geçmek OR 1=1 gibi olaylar ve encode decode işlemleri bunun dişinda ne tavsiye edersiniz
Merhaba dostum özele yaz detayli konusalim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.