Mayıs celbi için ne zaman tecil bozulmalı?

kyra02

Yeni üye
31 Tem 2022
30
3
Selam, başlıkta belirttiğim gibi askere mayıs ayında gidebilmem için ne zaman tecili bozmam gerekiyor? 28 şubata kadar bozmam mı gerekiyor internette öyle yazıyor ya da başvurmamda mı gerekiyor.

Artı olarak e-devlet üzerinden de oluyormuş diyorlar lakin olan sekmeye gidemiyorum. Kaldırıldımı acaba e-devlet üzerinden başvuru kısmı.

THROOT

Kıdemli Üye
18 Mar 2018
2,477
29
NEREYE
Askeriye ihtiyacı kadar asker alır mayıs celbi Ağustos celbi farketmez sizden önce askere gitmeyenler sıra ile alınır askerlik işlemleri için ilk e devlet üzerinden askerliğim kısmından yoklama başvurusu yapılır daha sonra sağlık ocağına gidip rapor alırsınız daha sonra ise tekrardan e devlet üzerinden askerliğim kısmından sınıf tercih kısmı açılır ordan da 6 ay gidecekseniz tercih işlemleri başlar onları yapmanız halin de ise 1-2 saate askerlik durum belgeniz güncellenir atıyorum mayıs celbi gözükür ise zaten mayıs 1 de askerlik yeriniz ve gideceğiniz statü belli olur sevk başvurusu yapılır ve birliğinize teslim olursunuz

kyra02

Yeni üye
31 Tem 2022
30
3
Askeriye ihtiyacı kadar asker alır mayıs celbi Ağustos celbi farketmez sizden önce askere gitmeyenler sıra ile alınır askerlik işlemleri için ilk e devlet üzerinden askerliğim kısmından yoklama başvurusu yapılır daha sonra sağlık ocağına gidip rapor alırsınız daha sonra ise tekrardan e devlet üzerinden askerliğim kısmından sınıf tercih kısmı açılır ordan da 6 ay gidecekseniz tercih işlemleri başlar onları yapmanız halin de ise 1-2 saate askerlik durum belgeniz güncellenir atıyorum mayıs celbi gözükür ise zaten mayıs 1 de askerlik yeriniz ve gideceğiniz statü belli olur sevk başvurusu yapılır ve birliğinize teslim olursunuz
Hocam ben sağlık ocağına gittim bana eskiden psikiyatriye gittiğim için orayıda gidip onay almamı istedi. Hastaneye 29 şubat'ta randevu alabildim o gün yetişirse askeriyeye direk gidip başvuracağım.

Peki son zamanda başvurdum. Başvuru sıklığına göre ağustos celbine atma riski vs bulunuyor mu ?

THROOT

Kıdemli Üye
18 Mar 2018
2,477
29
NEREYE
Atabilirde atmayabilirde şuna inanma bu ay bozarsan şu zaman kesin gidersin diye sistem yaş sıralamasına göre alıyor senden önce artık kaçlısın bilemem misal veriyorum 2004 çağının askerlik zamanı geldi demi 2004 den belli bir kısmı şubat celbine alındı önümüzde mayıs celbi var 2002-2003 lü adamlar tecili bozdu misal sistem ilk bunları alır sonra 4 lü alır bu böyle gider Mayıs celbinde gidip gitmeyeceğin nisan ayın nitelik güncelleme sinde belli olur mayıs 1 inde sabah saat 11 de de yerin belli olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.