MD5 kırabilmek için aklımdaki proje//Anket

Proje hayata geçirilebilir mi ?

• Evet

Oy: 6 75.0%
  • Hayır

Oy: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

PoleStar25

Katılımcı Üye
22 Kas 2015
739
0
31
Erzurm=DADAŞ
Selamün aleyküm arkadaşlar MD5 lerin kırılma ihtimali bi hayli zor bu hemen hemen herkes tarafından bilinir..Dün akşam MD% leri düşünürken aklıma bu konu geldi veişte konu karşınızda...

Evet önerim ilk olarak karma bir algoritma ile kelime ama karışık olarak üretme sonrada o üretilen kelimeleri MD5e çevirmek ki kelimeden kastım en fazla 10 haneli en az 3 haneli ve büyük küçük harf+sayı karışık bir şekilde kelime türetmek..Sonra bu kelimeleri MD5 e çevirip bir MD5 deposu alt yapısı oluşturup sonrasında ise kırmak istediğimiz MD5 i bu depoda aratmak...

Farkındayım anlatması biraz kolay oldu ama programlama dili bilen arkadaşlarım içinde kolay olcaktır ki bu projeyi hayata geçirebilen bir arkadaş site kurup reklamlardan da para kazana bilir...Bunuda düşündüm programın boyutu düşük olcak aramayı ise internet üzerindeki siteden yapıcak...​

İyi forumlar arkadaşlar....

k3~

Özel Üye
5 Eki 2015
2,980
21
Güzel bir fikire benziyor ancak biraz daha açarsan daha anlaşılır olabilir. md5 kıran siteler de bu sisteme benzer bir sistem kullanıyor diye biliyorum.

znlhm

Üye
24 Tem 2013
225
0
ankara
Selamün aleyküm arkadaşlar MD5 lerin kırılma ihtimali bi hayli zor bu hemen hemen herkes tarafından bilinir..Dün akşam MD% leri düşünürken aklıma bu konu geldi veişte konu karşınızda...

Evet önerim ilk olarak karma bir algoritma ile kelime ama karışık olarak üretme sonrada o üretilen kelimeleri MD5e çevirmek ki kelimeden kastım en fazla 10 haneli en az 3 haneli ve büyük küçük harf+sayı karışık bir şekilde kelime türetmek..Sonra bu kelimeleri MD5 e çevirip bir MD5 deposu alt yapısı oluşturup sonrasında ise kırmak istediğimiz MD5 i bu depoda aratmak...

Farkındayım anlatması biraz kolay oldu ama programlama dili bilen arkadaşlarım içinde kolay olcaktır ki bu projeyi hayata geçirebilen bir arkadaş site kurup reklamlardan da para kazana bilir...Bunuda düşündüm programın boyutu düşük olcak aramayı ise internet üzerindeki siteden yapıcak...​

arkadaş yüzlerce md5 kırma sitesi var hepsi zaten senin dediğin şekilde şifre kırma işlemi yapıyor.adamlar tek tek md5 şifreleyip çıkan kodları ile birlikte veritabanında saklıyor kullanıcı md5 kırmak istediği zaman kırılması istenen md5 i veritabanında arıyor. eğer veritabanında kayıtlı ise şifre kırıldı diyor. veritabanında yoksa şifre kırılamadı diyor

PoleStar25

Katılımcı Üye
22 Kas 2015
739
0
31
Erzurm=DADAŞ
arkadaş yüzlerce md5 kırma sitesi var hepsi zaten senin dediğin şekilde şifre kırma işlemi yapıyor.adamlar tek tek md5 şifreleyip çıkan kodları ile birlikte veritabanında saklıyor kullanıcı md5 kırmak istediği zaman kırılması istenen md5 i veritabanında arıyor. eğer veritabanında kayıtlı ise şifre kırıldı diyor. veritabanında yoksa şifre kırılamadı diyor

Eyvallah dogrusun bu tarz çalışan sistemler mevcut ama onlar sadece çevirilen şifreleri bünyelerinde barındırıyorlar ben daha kapsamlı yapalım diyorum arkadaşımkıramadıgı md5 olmasın.....

PerfecTurk

Üye
12 Ara 2015
232
0

tutar bence md5 çözmesi kolay değil hatada verebiliyo çoğu kişi bu sorunu yaşıyo bende dahil :D

furqanx42

Kıdemli Üye
30 Mar 2013
2,150
0
Senin tam istedigini ben yapiyordum ama kodlama bilgim yetersiz olunca devam edemedim

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara

Cevap veriyorum. "Rainbow Table" nedir?

Yapılmışı var üstadım.

Ali Han

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
705
2
Bakim iyi fikir ama bu kombinasyomu oludturmak çok uzun surer belki haftalar bile.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Bakim iyi fikir ama bu kombinasyomu oludturmak çok uzun surer belki haftalar bile.

Haftalar? Şuna yüzyıllar desek :)

Hemen hemen her MD5 benzersizdir. Ve algoritma geri çev..ri..le..mez.. Bir şey MD5'e dönüştürülünce onu geri şifreye çevirecek bir algoritma yok. Öyle bir algoritma olsa bitcoin mine ederek günde bir kaç trilyon kazanırdın.

Hani şifrenin ne kadar güvenli olduğunu gösteren siteler var, diyor ya "bilmemkaç senede kırılır" diye.. O bilmemkaç seneyi doldurman lazım, terabyte'larca veriyi saklaman lazım ki ancak "bulunamayacak MD5 yok" diyebilesin.. Sadece en genel şifreleri yaptıkları, her şifreyi yazmadıkları halde rainbow table'larda arama yapmak için özel sistemler kurmak zorundasın yoksa standart bir veritabanı aramasında aramanın kendisi dakikalar alıyor..

WM06

Uzman üye
31 Ara 2015
1,134
0
Şimdi vb.net vb. dillerde yazılım benim için sorun değil ama webde javascript gerekmektedir.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Şimdi vb.net vb. dillerde yazılım benim için sorun değil ama webde javascript gerekmektedir.

Üstadım VB.NET'i adam gibi biliyorsan bugün sabah başla bir javascript öğretim dokümanına, akşama yazarsın scripti.. Gözünde büyütme javascript hem basit hem de eğlenceli dildir, kolay öğrenilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.