MD5 Nedir + Kırma + Kıran Siteler

PerfectDamage

Yeni üye
6 Nis 2016
44
0
İstanbul
Herkese merhabalar,Sizlere en çok merak edilen (Özellikle yeni başlayanlar) MD5’in ne olduğunu, nasıl kırıldığını anlatacağım. Açıklamalarım basit olacak. Ayrıntısını araştırınca bulursunuz.

MD5 Nedir?

MD5 bir şifreleme algoritmasıdır. Bununla her türlü metni, rakamı, sembolü şifreleyebilirsiniz.

Nerelerde Kullanılır?

Web sitelerinde kullanıcıların şifrelerinde, işletim sistemlerinde, hatta kişisel iletişimde bile kullanabilirsiniz.

Nasıl Kırılır?

MD5 bir şifreleme algoritması olduğuna göre, eğer algoritmayı tersen okursanız MD5 arkasındaki şifreye ulaşabilir. Yani böyle düşünebilirsiniz. Ama yanlış düşünürsünüz. MD5, şifrelenecek metni şifreler ve işi biter. Geri dönülemez. İzi sürülemez. Ama eğer o metin daha önceden veri tabanına kayıtlıysa yani a harfine karşılık gelen 6a831c399e269772661 dizisi veri tabanında
6a831c399e269772661 = a gibi belirtilmişse şifreyi eşler ve size “ a ” harfini çıktı olarak verir.

Kırma İşlemi:

Dilerseniz havij 1.6 ilede kırabilirsiniz.Ama her türlü md5 i kırmayabiliyor şansınıza kalmış artık.

MD5 kırmak için çeşitli araçlar mevcuttur. Hatta abartmıyorum en az 1 milyon program vardır. Ama size en etkililerini veriyorum.

Bu siteler şunlardır:

Passcracking md5 (md5 online recovery).Bruteforce md5.Rainbow tables.
http://md5cracker.org/
https://hashkiller.co.uk/md5-decrypter.aspx
md5 cracker - The fastest way to recover your lost passwords - Crack it

Umarım işinizi görür.İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.