MD5 Şifre Kırıcı PERL Yöntemi ~ Stajyer ~

DIKKAT KIBRISLI

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
3,327
3
(nowhere) in
md5-c%2523.png

Arkadaşlar merhaba bugünki konumuzda başlıkta gördüğünüz gibi "MD5 Şifre Kırıcı PERL Yöntemi" md5 kırmak zordur fakat sağlam wordlist'in oldukdan sonra çocuk oyuncağı herneyse konumuz geçelim.

┣┅→ İlk olarak konu altında verdiğim perl kodlarını .pl şeklinde kaydedin.
vpnjQv.png

┣┅→ Cmd'yi açıyoruz ve sırasıyla "cd desktop > perl kaydettiğinizisim.pl (md5.pl)" daha sonra enter'e basıyoruz.
1gMJd5.png

┣┅→ Kırmak istediğiniz md5'i yapıştırıyorsunuz,örnek;"db01e1c7b1e0a218a3fa81d3ca2a3491" ben md5 yaptım ve şifresi "kibrisli" ve enter'e basıyoruz.
mk123Y.png

┣┅→ Masaüstüne kaydettiğiniz wordlist'iniz yani şifrelerinizi .txt biçiminde yazıyoruz örnek "hack.txt" ve enter'e bastığımız zaman taramaya başlıyor ben sadece kibrisli koydum gösterme amaçlı şifrem olduğu için.
0BmERV.png

┣┅→ Ve artık şifrelerimizi taramaya başlıyor ve gördüğünüz gibi şifre kibrisli çıktı ;
VMvr9R.png

~~~~~~PERL KODLARI ~~~~~~
Kod:
#!/user/bin/perl
use Digest::MD5 qw(md5 md5_hex md5_base64);
    use Term::ANSIColor;
      use Win32::Console::ANSI;

system('cls');
system('title hash Cracker v1.0 by TurkHackTeam.Org');
print color 'bold green';
print" [+]===================[+]\n";
print" [+]   Hash cracker    [+]\n";
print" [+]   DIKKAT KIBRISLI [+]\n";
print" [+]   TurkHackTeam.Org    [+]\n";
print" [+]===================[+]\n";
print color 'bold yellow';

print" \n[Kirmak istediginiz MD5 =>]";$h=<STDIN>;
chomp $h;
print "\n [word list=>]";
$fil = <STDIN> ;
chomp $fil;
my $file = $fil;
open (file, "  <$file") || die "n0 file f0und !";
my @file = <file>;
foreach $vf(@file)#
{
  chomp $vf;
  $k=md5_hex($vf);
  if($k == $h ){
 print color 'bold red';

print "\n[+] Cracked ====> $vf\n";
      exit
  }else{
    print color 'bold green';

print"$h =/= $vf\n";
  }
  }
☪ Umarım Makalemi Beğenmişsinizdir,Sağlıcakla Kalın. ☪

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.