Mekatronik bölümünde kodlamanın faydası var mı?

26 Haz 2016
61
0
Arkadaşlar bu sene mekatronik bölümünü okuyacağım.Bildiğiniz üzere bu bölüm hem makina hem elektrik hem yazılım hem kontrol bölümlerini içermektedir.

Benim soracağım soru şu;
Biraz php bilgim var.Geçen hafta python a başladım.Python bilgimi iyi bir seviyeye çıkardıkdan sonra C/C++ dillerine başlamayı düşünüyorum.(Bu işleri sevdiğimden ve merakımdan dolayı yapıyorum.:mml)

Bunların veya bu işle uğraşanlara danışıyorum bunların faydası olurmu meslek açısından? Veya olan varsa hangi diller ağırlıkda?:RpS_confused:

CrossfiederTR

Katılımcı Üye
17 Nis 2015
922
0
Merhaba kardeşim bende endüstri meslek lisesi makinadan mezun oldum şuan sdü Mekatronik müh. okuyorum lise yılında python ve c# öğrendim nesle tabanlama yapıyorum, şuan sana tavsiyem derslerine çalış şimdilik yazılımı bi kenara bırakıp tamam üniversitede yazılım tabikide olucam ama temel seviyede daha çok çizim Autocad, SolidWorks, solidcam, auton vb ama şuan yapman gereken lys iyi hazırlanman

26 Haz 2016
61
0
Merhaba kardeşim bende endüstri meslek lisesi makinadan mezun oldum şuan sdü Mekatronik müh. okuyorum lise yılında python ve c# öğrendim nesle tabanlama yapıyorum, şuan sana tavsiyem derslerine çalış şimdilik yazılımı bi kenara bırakıp tamam üniversitede yazılım tabikide olucam ama temel seviyede daha çok çizim Autocad, SolidWorks, solidcam, auton vb ama şuan yapman gereken lys iyi hazırlanman

şuan ktu myo ya geçtim müh tutmayınca 1 sene evde kalmamak için.Gelecek 2.yıl dgs ile mühe geçeceğim.Sıkıntı olacağını zannetmem o konuda.Bu kodlamaları boş vakitimde kurcalıyorum.İlgimi çekiyor.Sadece mesleki olarak ilerde işime yarayıp yaramadığını merak ettim.

akkayaa

Katılımcı Üye
5 Kas 2011
251
0
sen boşver şimdi kodlamayı Dgs ne çalış bol bol 2 sene yok önünde bunun farkına var 2 yılın ortasında yapıalacak sınav ve öğrenmen gereken bi ton şey var :) ama illa bilgisayarla biraz haşır neşir olayım diyosan özellikle Autocad ten başlayarak Solidworks solidcam gibi programlarla destekle kendini

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.