Merak ettiğim şeyler

Treny

Üye
22 Ağu 2017
138
4
İstanbul
Merhaba arkadaşlar birçok konuda merak ettiğim şeyleri sormak istiyorum ayrı ayrı konu açmak istemedim

1. İnstegram hesap işlemleri
Sosyal medyada ilaha bir "sözde hacker" görmüşsünüzdür bunlar hesap kapatıyor kapalı hesabı açıyor hesap çalıyor

Sorular: 1. Soru Hesapları hangi yöntemlerle çalıyorlar (bruteforce veya phishing olduğunu düşünmüyorum çünkü birçok ünlünün hesaplarını çalıp dikkat çekmek için diğer ünlülerin hesabına yazıyorlar :d)

2. Soru hesabı kapatmak için kendi panellerini mi kullanıyorlar (birçok hackerin başkalarından İnstagram hesabı oluşturmasını istediğini gördüm bunun sebebinin hesabın farklı bir ip adreste oluşturulması olması olduğunu düşünüyorum böylece bir hesaba aynı anda çok etkili yüzlerce veya binlerce spam atabilirler)

3. Soru kapanan hesapları açmak için İnstagram formlarını mı kullanıyorlar?

2. Bazı hackerlerin fake numara panelleri var ve numara satışı yapıyorlar fake numara panelinde ki numaraları nerden buluyorlar veya nasıl oluşturuyorlar yani sistem nasıl işliyor?

3. Bu biraz kişisel olacak ama BTK akademiden python dersleri alıyorum bu dersler bitince bunları uygulamakta zorluk çeker miyim veya dersleri alırken ek olarak yapmam gereken bir şey var mı python ile hack araçları yazabilir miyim veya yukarıda sorusunu sorduğum şeyleri kendim üretebilir miyim?

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202

Ben 3. Soruya cevap vereyim diğer sorular için bu alanda çalışma yapan arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur :)

Bir şeyler yapmak için kursun bitmesini beklemeyin mutlaka not alın ve öğrendiğiniz konularla pratik yapmayı ihmal etmeyin. Kodların arasına ufak notlar almakta yapacağınız tekrarlarda faydalı olacaktır. Hack araçları yazabilirsiniz Python bayağı geniş bir alana hakim diyebilirim farklı kütüphaneler ile istediğinize göre şekiller verebilirsiniz. Forumda bulunan Python ile yapılmış örnek çalışmalar yol gösterici olacaktır, başarılar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.