Merhabalar bir kaç tavsiyeye ihtiyacım var

72facia

Yeni üye
19 Tem 2023
26
6
Ben 11. sınıf dil bölümü öğrencisiyim ve bir siber güvenlik universitesinde okumak istiyorum. İnternetten biraz bakındığımda TYT ile girildiğini gördüm ama TYT tek başına yeterli mi bilmiyorum.
Dil bölümünü seçerken bunları hiç düşünmemiştim ama şu anda biraz farkına varmak koyuyor. Tam olarak sorularım şu;
1.) TYT sınavı tek başına siber güvenlik üniversitesine girmeme yardımcı olur mu?
2.) Dil bölümünden sonra İngilizce ,Almanca ,Japonca v.s bir dilin üniversitesini okuyup kendimi siber güvenlikte kendi kendime geliştirmem mi daha yararlı olur?

Tecrübesi olan abilerim ablalarım yardımcı olursa çok minnetar olurum...

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,541
1,094
Arkana bak
Ben 11. sınıf dil bölümü öğrencisiyim ve bir siber güvenlik universitesinde okumak istiyorum. İnternetten biraz bakındığımda TYT ile girildiğini gördüm ama TYT tek başına yeterli mi bilmiyorum.
Dil bölümünü seçerken bunları hiç düşünmemiştim ama şu anda biraz farkına varmak koyuyor. Tam olarak sorularım şu;
1.) TYT sınavı tek başına siber güvenlik üniversitesine girmeme yardımcı olur mu?
2.) Dil bölümünden sonra İngilizce ,Almanca ,Japonca v.s bir dilin üniversitesini okuyup kendimi siber güvenlikte kendi kendime geliştirmem mi daha yararlı olur?

Tecrübesi olan abilerim ablalarım yardımcı olursa çok minnetar olurum...
Girebilirsin ama tut tek başına yeterli olmaz tyt-ayt de gerekli ve bu sınavlardan yeterli puanı alman gerekiyor aşağıya bırakacağım konuları inceleyip konuyu daha iyi anlayabilirsiniz 👇

İyi forumlar

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Evet, yardımcı olur. Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümünü de okuyabilirsiniz. Öğretim içeriği aynı sayılır, sadece isimleri farklı desek yeridir.

Bilişim Güvenliği Teknolojisi bölümünü düşünürseniz diye de bir kaynak bırakıyorum.

Direkt bölümle alakalı bir bölüm okumanız daha mantıklı olur ancak burada ana mesele bölüm değil tabi. Asıl olay bu alanda yapacağınız araştırmalar ve çalışmalar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.