Meslek lisesi hk.

MrTyU

Üye
30 Eyl 2017
173
0
Bilinmiyor..
Eğer ben seçecek olsam Elektrik - Elektronik seçerdim. Ya da Makine teknolojisi. Tabii önce bir araştırırdım. Ne iş yaparlar, Ne kadar alırlar falan filan. İyice öğrendiğin zaman zaten kafanda şekillenir seçersin.

XCrypton

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
947
0
İzmir
Sana hangisi kolay geliyorsa onu seçmelisin. Çünkü: Seçeceğin meslek ilerideki hayatını etkileyecek basit ve puanı düşük bir mesleğe girersen hem atanman zor olur hemde maaşın düşük olur. Bu seni olumsuz yönde etkileyebilir örneğin bir esnaf ortamı vardır sosyal derecesi yüksektir herkesle iyi geçinir herkese arka çıkar ve herkes onu sever fakat ne satabilirsen onu kazanırsın anlatmak istediğim seçimini düzgün yapman çünkü eğer kaydırma vs şeyler yaparsan hayatını olumsuz etkilersin çünkü bu şans sana 1 kere tanımış olucak.
Unutmadan söyliyim yapamayacağın fakat maaşı yüksek bir meslek varsa onu seçme :) bir yerde kötü yaparsan ilerki görevlerindede başarısız olursun meslekten atılmaya kadar gidebilir.

iRousan

Yeni üye
24 Eyl 2016
37
0
Kayseri
Sana hangisi kolay geliyorsa onu seçmelisin. Çünkü: Seçeceğin meslek ilerideki hayatını etkileyecek basit ve puanı düşük bir mesleğe girersen hem atanman zor olur hemde maaşın düşük olur. Bu seni olumsuz yönde etkileyebilir örneğin bir esnaf ortamı vardır sosyal derecesi yüksektir herkesle iyi geçinir herkese arka çıkar ve herkes onu sever fakat ne satabilirsen onu kazanırsın anlatmak istediğim seçimini düzgün yapman çünkü eğer kaydırma vs şeyler yaparsan hayatını olumsuz etkilersin çünkü bu şans sana 1 kere tanımış olucak.
Unutmadan söyliyim yapamayacağın fakat maaşı yüksek bir meslek varsa onu seçme :) bir yerde kötü yaparsan ilerki görevlerindede başarısız olursun meslekten atılmaya kadar gidebilir.
Hocam oncelikle yorumun icin teşekkür ederim dedigin gibi kendime en uygun hissettigim mesleği sececegim fakat o benim icin 2.amac olacak asil amacim askerlik veya polislik olacak 2.de sececegim bolum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.