Meslek Secimi

markthecoder

Yeni üye
9 Haz 2019
19
0
null
Merhaba.Direk soruya gececegim ben meslek seciminde 2 arada kaldim hem bilime merakim var kimya ve fizige cok merakliyim hemde programlamaya bilgisayarlara cok merakim var sizce bu iki meslekden hangisini secmeliyim hangisine odaklanmaliyim lutfen okuda memur ol demeyin birini secin ve sebebinide soyleyin bu ikisinide cok merakliyim dedigim gibi

Son düzenleme:

ibanez75612

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
506
1
IIS
Merhaba,

Seçimin konusunda hangisine karşı ilgin var örneğin kimya çok hoşuna gidiyor mu yada kod yazmak mantık yürütmek mi hoşuna gidiyor mu hangisi kafana yatıyor bunu düşünmelisin. Örnek olarak 8-17 kod yazarım yada 8-17 arge de ilaç üretebilirim vs vs gibi konular tamamen sektörel düşün ve yapabileceğine inandığın şeyi oku.

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Senin hangisine merağının olduğunu biz bilemeyiz. Ama şöyle bir şey yapabilirsin, istediğin alan ile ilgili çalışmalar yapıp ve hangisinde daha yatkınsan ve daha başarılıysan onu seçebilirsin.

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Gördüğüm kadarıyla sayısalcısın.Almanya şuanda sayısalcılar arıyor.Eğer sayısal zeka gerektiren bir mesleğe girersen Almanya'da sayısal zekanı değerlendirebilirsin.

BLUEWHALE

Üye
1 Mar 2019
179
0
Ƭ☪
Biz burda seni yönlendiremeyiz tabiiki sonuçta senin hayatın...
Hayatının burdan biri yüzünden mahvolduğunu bir düşünsene.
Bu yüzden mesleğini sadece kendin yeteneklerine ve ilgilerine göre seçmelisin.
Ve tabiiki şuanki durum da çok önemli yani şuan hangi konuda daha başarılı olduğunu anlaman gerekiyor.
Benim önerim şudur; eğer birine karar verirsen diğer seçeneği tamamen hayatından silip atma... Eğer geri dönüş ararsan cevabı o seçenekte bulursun.

İyi Forumlar...

Mr. Panda

Özel Üye
22 Haz 2015
6,599
5
Merhaba,

Meslek seçimi zor bir karardır. Türkiye'de mesleğini seçebilen insan sayısı %15 civarlarındadır. O yüzden biraz gerçekçi ol ve sana ne para kazandırır onun arayışına gir. Kimse bu forumda seni kendinden daha iyi tanıyamaz. Çok çaba sarf etmen, gerektiği zaman risk alman, 8 saat değil 12 saat çalışman gerekiyor. İnsanlar 65 yaşında emekli oluyorsa sen 32 yaşında emekli olmak için çaba göster.

Tavsiyeme gelecek olursak sayılar ile aran iyiyse BORSACI olmanı tavsiye ederim. Yapamam dersen DROPSHİPPİNG yapmayı dene ama hiçbir zaman erkenden yapamam deyip vazgeçme sadece hedefe odaklan.

Şimdiden hayatında kolaylıklar dilerim.

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
kardeşim hayallerinin peşinde koşarken ömrün gidecek bununda farkında ol. bak herkes memur ol diyor ama o da zor yani. hayalperest olup işin sonunda asgari ücretle çalışmak da var. en önemli meselen para olsun hayallerini o parayla satın alırsın. bizim de ne hayallerimiz vardı. makine mühendisi olup çağ atlatacaktık bak şimdi hemşirelik okuyorum atanmak için. para nerede sen orada ol yoksa ezerler bu hayatta.

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
Dostum bende aynı durumdaydım ve şunu fark ettim. Bilimle uğraşınca fazla dikkate alınılmıyor ilk başlarda fakat bilgisayar ile uğraşınca daha çok sevildim. Bilimi fobi olarak sürdürdüm işimi engellemeyecek şekilde ve kod yazmak daha çok hoşuma gitmeye başladı. Benim için kod yazmak demek neredeyse bir hastalığı yok etmek demek diyebilirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.