Met@l Müzik

Lyrinx

Katılımcı Üye
29 Tem 2012
791
0
Aramızda met@l müzik seven var mı üstadlar ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
34
****l müzik ne oluyor ?

Met@l müzik :)

Heavy ****l (bilinen kısa adıyla ****l) 1960'lı yıllarda İngiltere'nin Midlands Bölgesi ve ABD'de gelişmeye başlayan rock müzik türüdür.[1][2] Blues ve Rock'n Roll türlerini temel alan heavy ****l; kalın ve ağır sesi, distortion, solo gitar ve yüksek ses gibi kendine özgü elementlere sahiptir. Heavy ****l sözleri ve canlı performansları genelde maçoluk ve kabadayılık ile özdeşleştirilmiştir.[3]
Led Zeppelin, Black Sabbath ve Deep Purple gibi ilk heavy ****l grupları ağır eleştrilere maruz kalsa da geniş kitlelere hitap edebilmiştir ve bu eleştriler heavy ****l tarihi boyunca neredeyse her grubu etkilemiştir. 1970'lerin ortalarında Judas Priest, Heavy ****li Blues türünün etkisinden kurtararak bu türün gelişimini tetiklemiş[4], bir başka grup olan Motörhead ise türe sertlik ve hız katarak Heavy ****lin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Iron Maiden gibi New Wave of British Heavy ****l akımından etkilenen gruplar da bu gelişmeyi devam ettirmiş ve 1970'li yılların sonunda Heavy ****l dünya çapında hayran kitlesine ulaşarak headbang, ****lhead gibi alt kültürleri oluşturmuştur.
1980'li yıllarda Glam ****l türünü benimseyen Mötley Crüe ve Poison gibi gruplar daha aşırı ve agresif tarzda müzik yaparken, bir yandan da ****llica, Megadeth, Slayer, ve Anthrax gibi gruplar Thrash ****l'in yükselişini sağlamışlardır. death ****l ve black ****l türleri ise bu dönemde karışım alt kültür ögeleridir.

* olan kelimeler met@l

MeRt-KinG

Uzman üye
7 Ocak 2013
1,720
1
TurkTeam
Met@l müzik :)

Heavy ****l (bilinen kısa adıyla ****l) 1960'lı yıllarda İngiltere'nin Midlands Bölgesi ve ABD'de gelişmeye başlayan rock müzik türüdür.[1][2] Blues ve Rock'n Roll türlerini temel alan heavy ****l; kalın ve ağır sesi, distortion, solo gitar ve yüksek ses gibi kendine özgü elementlere sahiptir. Heavy ****l sözleri ve canlı performansları genelde maçoluk ve kabadayılık ile özdeşleştirilmiştir.[3]
Led Zeppelin, Black Sabbath ve Deep Purple gibi ilk heavy ****l grupları ağır eleştrilere maruz kalsa da geniş kitlelere hitap edebilmiştir ve bu eleştriler heavy ****l tarihi boyunca neredeyse her grubu etkilemiştir. 1970'lerin ortalarında Judas Priest, Heavy ****li Blues türünün etkisinden kurtararak bu türün gelişimini tetiklemiş[4], bir başka grup olan Motörhead ise türe sertlik ve hız katarak Heavy ****lin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Iron Maiden gibi New Wave of British Heavy ****l akımından etkilenen gruplar da bu gelişmeyi devam ettirmiş ve 1970'li yılların sonunda Heavy ****l dünya çapında hayran kitlesine ulaşarak headbang, ****lhead gibi alt kültürleri oluşturmuştur.
1980'li yıllarda Glam ****l türünü benimseyen Mötley Crüe ve Poison gibi gruplar daha aşırı ve agresif tarzda müzik yaparken, bir yandan da ****llica, Megadeth, Slayer, ve Anthrax gibi gruplar Thrash ****l'in yükselişini sağlamışlardır. death ****l ve black ****l türleri ise bu dönemde karışım alt kültür ögeleridir.

* olan kelimeler met@l

Teşekkürler ßr@In

'toprak

Uzman üye
22 Nis 2010
1,536
0
ben slow muzik tercih ederim..:) ****l muzige biraz seytanin karistigini soyluyorlar....

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
34
Yani yabancı olanlarda öyle ama bizim için önemli olan müziği, sözleri değil :)
Met@l müzik seviyorum ama bunun yanında iyi bir klasik müzik dinleyicisiyim. Yani kulağa hoş gelen her tür müziği dinleyebilirim. :)

Sonsuza~Dek

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,413
0
ben rock ****l - heavry - metla dinliyorum bu aralar parça eksikliğim var heavry ****lden önersenize

Daghanb

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
409
0
ben slow muzik tercih ederim..:) ****l muzige biraz seytanin karistigini soyluyorlar....

Met@l müzik seviyorum ama bunun yanında iyi bir klasik müzik dinleyicisiyim. Yani kulağa hoş gelen her tür müziği dinleyebilirim. :)

Olamaz ya, bu nasıl bir muhabbettir. Biri ****l müziğe şeytan karışıyormuş diyor bir diğeri yabancılarda öyle diyor.

Dayanağınız nedir arkadaşım neye göre konuşuyorsunuz ? kaç kere ****l müzik dinlerken şeytan musallat oldu size ?

Son düzenleme:

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
34
Olamaz ya, bu nasıl bir muhabbettir. Biri ****l müziğe şeytan karışıyormuş diyor bir diğeri yabancılarda öyle diyor.

Dayanağınız nedir arkadaşım neye göre konuşuyorsunuz ? kaç kere ****l müzik dinlerken şeytan musallat oldu size ?

Konuyu yanlış anlamakta ısrarcı olduğunuzu düşübüyorum. Tartışma ortamı yaratmaya gerek yok. Bu durum bazı me.tal şarkıcı veya gruplarının satanist olmasına dayandırılıyor. Sizin söylediğiniz bambaşka birşey. Siz bizim söylediklerimizden; "Me.tal müzik bir tür ayindir." gibi bir söz çıkarmışsınız. Ama mevcut düşüncenin sebebi yukarıda belirttiğim gibidir. İyi forumlar...

'toprak

Uzman üye
22 Nis 2010
1,536
0
bence haklisin...bazen mozart,pavarotti gibileri hosuma gidiyor kendime soruyorum aptallasiyormuyum diye?:) muzik muziktir mutluysan hosnutsan bence seviyorsun demektir...

Lyrinx

Katılımcı Üye
29 Tem 2012
791
0
Met@l müzik evet bazı bölümleri satanizm temalı. Mesela ben genelde Met@l müziğin Black met@l türünü tercih ederim. Black met@l' başlı başına bir karanlık ortam belirtmekte.Bu grupların içinde de bazı gruplar satanizm'i belirtmektedir. Mayhem-Marduk vs vs.Bunlar satanizm teması işleyen gruplardır

Shift-TR®

Özel Üye
27 May 2012
2,834
0
Ayıp ettin..
Met@l müziği 6 seneden beri bıkmadan dinliyorum.
"Met@llica , Bullet For my Valentine , Rammstein , Disturbed , Static X ..." gibi grupları severim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.