Metasploitable,bwapp gibi Araçlar Önerirmisiniz?

foxy_mcp

Yeni üye
26 Ara 2022
7
1
Merhaba arkadaşlar , metasploitable ve bwapp gibi bildiğiniz localde ayağa kaldırılabilecek ya da sanal makine şeklinde olan önerilerinize açığım . Şimdiden teşekkür ederim.

Zilant

Ar-Ge Ekibi Asistanı
25 Tem 2021
208
199
Kazan Şehri - Tataristan
Merhaba arkadaşlar , metasploitable ve bwapp gibi bildiğiniz localde ayağa kaldırılabilecek ya da sanal makine şeklinde olan önerilerinize açığım . Şimdiden teşekkür ederim.
Eğer açıklar üzerinde pratik yapmak istiyorsan tryhackme, hackthebox vs. bakabilirsin. Ayrıca vulnhub üzerinde de zafiyetli makineler bulunuyor.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Sqlmap öneririm bu da işine yarar theHarvester bunuda öneririm öğren bunları işine yarar ayrıca cpanel var buna da bak.
dostum seni karalama gibi bir amacım yok ancak bu dediklerin çok çok alakasız,
arkadaşın metasploittable dediği bir sisteme yönelik sızma testi gerçekleştirebileceği bir sanal lab ortamı.

Bwaap da bunun web tarafli olan sanal lab ortamı
yani cpanel veya mail bilgi toplamak adına theharvester, veya sqlmap cevaplarindan bir bağ kuramadım ben ?

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,630
1,556
Front-End-Teşkilat-ı Mahsusa
dostum seni karalama gibi bir amacım yok ancak bu dediklerin çok çok alakasız,
arkadaşın metasploittable dediği bir sisteme yönelik sızma testi gerçekleştirebileceği bir sanal lab ortamı.

Bwaap da bunun web tarafli olan sanal lab ortamı
yani cpanel veya mail bilgi toplamak adına theharvester, veya sqlmap cevaplarindan bir bağ kuramadım ben ?
ben bunlarıda ek olarak öğrensin dedim işine yarar olarak belirttim pump reis

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
ben bunlarıda ek olarak öğrensin dedim işine yarar olarak belirttim pump reis
eyvallah dostumda bilginin iyisi kötüsü olmaz ancak , metasploit table ve bwaap kullanan biri olarak theharvester tam olarak nerde ve cpanel nerde iş görüyor onu anlamadım, ve arkadaşta " sağ ol dostum" demiş galiba bunları lab sanmış, ben o yüzden dedim ve yorum yazdım , çünkü kullanıcı yanlış araştırma yapmasın diye.
Neyse sorun yok dostum.
sanal makine şeklinde olan önerilerinize açığım
web of pentester

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.