Microsoft defender sorunu

akrepserkan21

Yeni üye
7 Ocak 2012
13
0
Arkadaşlar Benim sorunum defender ile ilgili. Defenderi komple kapattığım zaman (regedit dahil) bilgisayarım inanılmaz derecede yavaşlıyor .program açılma ve yükleme süresi çok uzuyor. Yardım edebilirmisiniz ?

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,121
23
350
Arkadaşlar Benim sorunum defender ile ilgili. Defenderi komple kapattığım zaman (regedit dahil) bilgisayarım inanılmaz derecede yavaşlıyor .program açılma ve yükleme süresi çok uzuyor. Yardım edebilirmisiniz ?
Selamlar
Farklı Bir Antivirüs kur (mesela eset) Windows defender ile birlikte farklı bir antivirüs çalışmasına izin vermiyor o direk devre dışı kalacaktır farklı bir antivirüsü kurduktan sonra Görev Yöneticisi / Başlangıc Bölümünden Defenderi devre dışı bırak sorun ortadan kalkacaktır.
Bilgisayarını Dondurması biraz şaşırtıcı çünkü hafif bir antivirüs defender bilgisayarında virüs olma olasılığını arttırdı benim gözümde eğer çözülmezse format atarak temiz bir kurulum yapman da fayda görüyorum.​

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
eğer bilgisayarında virüs var ise defender onun çalışmasını önler fakat defenderi kapatırsen o virüsü hapisten çıkarmış gibi birşey olur kapatmanı önermem illa kapatayım diyorsanda bilgisayarındaki virüslerden kurtul önce.

akrepserkan21

Yeni üye
7 Ocak 2012
13
0
Hocam bilgisayarı yeni aldım 2 günlük bilgisayar . Oyun yüklemek için crack yapacağımdan defenderi kapattım. Yani virüs olacağını sanmıyorum.
Defenderi kapattığım zaman chroma bile 30 saniye sonra giriyor .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.