Microsoft, PC'nize nasıl Linux kuracağınızı anlatan bir makale yayınlayarak herkesi şaşırttı

BizReyaliz

Üye
3 Kas 2023
97
30

KONU:Microsoft, PC'nize nasıl Linux kuracağınızı anlatan bir makale yayınlayarak herkesi şaşırttı​

Microsoft ve Linux camiasının kanlı bıçaklı olduğu günler çoktan geride kaldı. Hatta Microsoft, Linux’u bilgisayarınıza nasıl kuracağınıza dair kendi talimatlarını yayınladı ve bir Linux dağıtımını seçip nasıl kurmanız gerektiğini adım adım bir kılavuzda detaylandırarak bir kez daha herkesi şaşırtmayı başardı.Redmondlu dev tarafından yayınlanan yardım makalesinde, Linux’un cihazınızda çalışmasını sağlamak için dört yöntem öneriliyor: Linux için Windows Alt Sistemi (WSL), yalın donanım Linux, yerel bir VM (Virtual Machine – Sanal Cihaz) veya bir bulut VM.Ayrıca kılavuzda Linux perspektiflerini Microsoft tarafından barındırılan Linux kaynakları kitaplığına bir yönlendirme yer alıyor.Hem Linux hem de Windows ayrı işletim sistemleri olmasına rağmen, temel olarak çok farklı amaçlara yönelik oldukları söylenebilir. Linux açık kaynak yapısı nedeniyle çok daha fazla özelleştirilebilir ve belirli sektör ve işletme türlerine hitap etmek için geniş bir dağıtım yelpazesi oluşturulmuştur.

microsoft-cihaziniza-nasil-linux-kuracaginizi-anlatti-lozw.jpg

Kaynak: Tarih:16.10.2023

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: GZA

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.