Microsoft Visual Studio 2010 Sorunu

wazgal

Üye
17 Nis 2012
102
0
[Çözüldü] Microsoft Visual Studio 2010 Sorunu

visual studio cannot find one or more components please reinstall the application sorunu veriyor program ne yapmam gerekir Lütfen yardım arkadaşlar.:(

Son düzenleme:

wazgal

Üye
17 Nis 2012
102
0
Şimdi Bi arkadaştan programı kurulu halde aldım pcme attım sonra programın oldugun klasöre girip devenv.exe çalıştırdıgımda bu hatayı aldım sonra çalışmadıgı için sildim interntten indirdim programı aynı hatayı tekrar verdi o_O

CourierC

Kıdemli Üye
16 Ağu 2010
2,655
0
C:\Windows
Eksik siliyor ve üzerine yazmaya çalışıyor olabilirsin dostum. IOBit Uninstaller ile tamamen kökten silebilirsin. Ayrıca bir bilgisayardan başka bir bilgisayara programfiles'ta bulunan hiç bir klasörü/programı kopyala yapıştır ile kendi bilgisayarında çalıştıramazsın. Özellikle böyle bir uygulama geliştirme platformunun program dizinini.

Tamamen sildikten sonra Microsoft'un orjinal sitesinden trial ultimate'ini indir. Serial numarası ile sorunsuz çalışıyor zaten hata olasılığı yok. İlk başta arkadaşından kopyala yapıştır için aldığın için kalıntılar Windowsun içerisinde kaldı bu yüzden o hatayı alıyorsun. Tamamen silmezsen o hata devam edecektir.

Alternatif olarak internette yabancı bir kaynak buldum türkçeye çevirerek paylaşmak istedim belki yardımcı olur. Aynı sorunu yaşayan bir kişi çözümünü yazmış dostum.

************************************************************************************

APR30 üzerinde Visual Studio Ultimate 2.012 beta, Visual Studio 2012 Express RTM bit ile bu çatışma yüklemeye çalıştı. VS Express yüklemeden önce beta ürünleri kaldırın.

Ürün: Microsoft Visual Studio Team Foundation Server 2012 Nesne Modeli

Microsoft.TeamFoundation.Controls.dll: dosya yazma hatası 1304.Error. Bu dizine erişim olduğunu doğrulayın. Önceki kaldırma anlamına gelir başarısız olabilir.

[Öneri] ana klasörden izin devralmayı durdurmak ve Microsoft.TeamFoundation.Controls.dll içeren klasörü silin. Visual Studio yükleme işlemini yeniden başlatın. Izin devralmayı durdurmak için yollar:

1. Açık C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Visual Studio 11.0 \ Common7 \ IDE \ CommonExtensions \ Microsoft \ TeamFoundation \

2. Açık klasör özellikleri, Güvenlik sekmesinde, Gelişmiş düğmeleri

3. Izinlerini değiştirin. > Miras devre dışı bırakın.

Ikincisi gibi böyle bir konu onlarca var demektir. Düzeltmek için benzer bir süreç takip edin.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.