Mikrofon Sorunu

eseer1

Üye
2 Şub 2011
91
0
İyi geceler arkadaşlar

Kulaklık ve mikrofon bir arada ancak mikrofon sesi gitmiyor karşıya gidiyor ancak mikrofonu elimle yaklaştırmam gerekiyor neden kaynaklandıgını bilmiyorum yaklaştırmadan ıslık çalıyorum ses gidiyor ilginç bir şekilde ne yapmam lazım? ses düzeyleriini ayarladım lakin bir şey değişmedi

Khokosh

Katılımcı Üye
14 Mar 2013
290
0
Denizli
tahminimce sağlam olmayan (dandirik uyduruk) mikrofon kullanıyorsun mic i ağzına sokunca ses iyi 1 cm uzaklaştırınca çöp oluyorsa daha iyi bir set alman gerek
Buda böyle bir anımdır 20 tl ye headset ve bide 7 tl ye headset aldım kipada 7 tl snoopy marka o 7 tl olanın mic 20 den daha iyi fakat kulaklığı çöp

aqeroo1

Yeni üye
21 Nis 2016
33
0
tahminimce sağlam olmayan (dandirik uyduruk) mikrofon kullanıyorsun mic i ağzına sokunca ses iyi 1 cm uzaklaştırınca çöp oluyorsa daha iyi bir set alman gerek
Buda böyle bir anımdır 20 tl ye headset ve bide 7 tl ye headset aldım kipada 7 tl snoopy marka o 7 tl olanın mic 20 den daha iyi fakat kulaklığı çöp

Arkadaşın dediği doğru mikrofon kalitesizdir ne denersen dene pek sağlıklı olmayacaktır.
Ayrıca hepinize mikrofon ve kulaklığı ayrı almanızı öneririm.

Khokosh

Katılımcı Üye
14 Mar 2013
290
0
Denizli
Arkadaşın dediği doğru mikrofon kalitesizdir ne denersen dene pek sağlıklı olmayacaktır.
Ayrıca hepinize mikrofon ve kulaklığı ayrı almanızı öneririm.

bu arkadaş haklı :)
evet bazı üreticiler headsetlerde sadece tek tarafa çalııyor çok iyi ses iğrenç mic kalitesi oluyor bunu dengelemiyorlar (yada dengeleyemiyorlar) ayrı almanın avantajı adamlar tek bir konuda çalıştıkları için başarılı olduklarını düşünüyorum fakat laptop vb şeyler kullanıyorsan ayrı almak dezavantaj

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.