Mobil Arka Planda Arama Yazılımı Nasıl Yapılır ?

trandey

Üye
1 May 2016
245
0
merhaba bir yazılım yapmak istiyorum kişiye örnegin instagramdan veyahut whatsaptan attıgımda tıkladıgında arka planda bir yönlendirme numarasını aramasını yapmak istiyorum yani kişiye x dosyası attım tıkladıgında arka planda *123# arasın gibi bunu hangi yazılımla yapabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
7
2,005
Dinlenmede.
Cevap: arka planda arama

Böyle birşey mümkün degil
Google izinlerinden pek bir haber degilsin diye düşündüm ben.
Diyelimki izinleri sen kendin fiziki temas ile aldın o zamanda call kısmı öyle düşündüğün gibi olmaz.

Ama fikri sevdim uçuk bir proje

trandey

Üye
1 May 2016
245
0

bunun google izniyle ne alakası var acaba anlayamadım bu bir üçüncü taraf izni olmuyacak yani bir site vs degil bu bir app dosya gibi veyahut oto program olarak düşünün

trandey

Üye
1 May 2016
245
0
istatistiklerinize bir göz gecirdim andorid konusunda biraz uzman olduğunuzu gördüm :)

nasıl yapılabilir boyle bir yazılım veya auto call gibi bir yazılım

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
7
2,005
Dinlenmede.

istatistiklerinize bir göz gecirdim andorid konusunda biraz uzman olduğunuzu gördüm :)

nasıl yapılabilir boyle bir yazılım veya auto call gibi bir yazılım

Böyle birşeyi ben yapmak istersem yaparım
Ama bu normal bir simple örnek sagda solda bulanabilecek projeler olmaz standart bir durum değil çünkü.

Peki anlat sen ben yaparım dersen
Anlatamam çünkü o kadar kolay birsey degil
Mesela yemek tarifi iste verim yazim tek tek ama bunu öyle tarif verir gibi yazilmaz.
Sorunlar cikacak karsina o sorunlari aşman gerekecek ve bu sorunlar tam olarak nedir cevaplari nelrrdir bilemeyiz.

Kısacası uçuk bir proje dedim sana ancak
Seneler öncesi SMS olarak yapmistim

trandey

Üye
1 May 2016
245
0

demekki yapılıyormuş :) öncellikle merak ettigim bunu hangi programla yazılabilir yanı uzantısı ne ile yapabilirsiniz apk kurulmaması gerekiyor yani tıkladıgında direk dedigim gibi *123# arıcak tıkladlıgı şeyin uzantısı nedir ve aklınızda yapılma aşamalarını yazarmısınız illaki sorunlar cıkıcak bunun farkındayım böyle bir projede bunu göz onune alarak soruyorum yani siz bunu yapmak isteseniz uzantısı ne olurdu hangi uzantıda bu mumkun oluyor

Son düzenleme:

TheFlow

Üye
19 Şub 2021
200
2

demekki yapılıyormuş :) öncellikle merak ettigim bunu hangi programla yazılabilir yanı uzantısı ne ile yapabilirsiniz apk kurulmaması gerekiyor yani tıkladıgında direk dedigim gibi *123# arıcak tıkladlıgı şeyin uzantısı nedir ve aklınızda yapılma aşamalarını yazarmısınız illaki sorunlar cıkıcak bunun farkındayım böyle bir projede bunu göz onune alarak soruyorum

Bak, google izinleri dediğimiz şey android izinleri. Hani program açınca şu izin verilsin mi bu izin verilsin mi diye çıkıyor ya. Ha onlar. Bir kullanıcı aptal değilse bu duruma düşmez.

APK, android paketlerini temsil eder ve Androidin kodlarına temelden bağlı olan programlar dışında her program en az bir tane apk dosyası bulundurur. Bunun dışında kurulumu portable bir biçimde yapmanız pek mümkün değil. Eğer kullanıcı Ubuntu Mobile gibi Linux kernelli bir ROM kullanıyorsa konu ayrı tabi.

Aynı zamanda hadi diyelim ki bunu makroyla yaptın, Kullanıcı dokunmalarını, düğmelerin yerini vesaire bilmek zorundasın. Aynı zamanda bazı apilere erişerek rama yapabileceğini düşünüyorum. Ancak ben ByZehirX hocam kadar androidde usta olmadığımdan kesin ve net bir bilgi veremem.

trandey

Üye
1 May 2016
245
0
bu android ne kadar tuhafıma gidiyor .net dilleri ana dilim gibi windows linux aynı şekilde ama android cok tuhafıma gidiyor yaşlandım herhalde :)

Aynı zamanda bazı apilere erişerek rama yapabileceğini düşünüyorum bunu nasıl yapabilirim mantıgını biraz daha açarmısınız

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
7
2,005
Dinlenmede.

bu android ne kadar tuhafıma gidiyor .net dilleri ana dilim gibi windows linux aynı şekilde ama android cok tuhafıma gidiyor yaşlandım herhalde :)

Bu konuda sana bu forumda ve genel olarak Google abiden bir cevap cikmaz.
Sebebi ortada karışık bir durumdan soz ediyoruz üstunde düşünülmesi gerekn bir projeden söz ediyoruz.
Ama sana daha kolay bir yol.gösterim
ussd kodlarini bilirsin
*123# ve * ile başliyan işlemlere ussd kodu denir gerek operatör gerek ise telefon/cihaz kodlari vardir

Bu kodlari arka planda calistirabilirsin
Profilimden konularima bak ama 2016 2017 konularima bir örnek göreceksin.
Apk indiriyorsun 1 kere açıyorsun arka planda direk ussd kodu calistiriyor.
Fakat bugün buda mümkün görünmüyor çünkü 2018 de android perrmission izinlerini güncelledi ve app kullanimdan doğacak sorunların önünü kesmek icin android kullanicisini kendi guvenligini kendi sorumlugundadir diyip kenara cekildi.

Neyse uzun mevzu bu bir konu olur
Sen beni anladın.

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10

Merhaba, android konusunda uzman olmadığımı belirterek başlıyorum. Kastettiğiniz şey zararlı yazılım kategorisine giriyor. Her geçen gün zararlı yazılım türleri ve sayısı gittikçe artıyor. Sizin öyle bir şey yapabilmeniz için android uygulama veya exploit geliştirme konusuna hakim olmanız gerekiyor. Bu da hemen olacak bir süreç değil tabii ki. Belirttiğiniz yazılımı ancak kendiniz geniş çaplı bir araştırma yaparak geliştirebilirsiniz gibi görünüyor çünkü 3-5 siteye bakmakla yapılabilecek bir proje gibi değil. Fikir oluşturması açısından örnek projelere göz atabilirsiniz. Link1 Link2 Faydalı olabileceğini düşündüğüm iki link bıraktım. Güncel exploitleri takip etmeniz faydalı olacaktır. Link Buradaki gibi bir proje planladığınızı düşünüyorum. Son olarak, size tavsiyem önce android uygulama geliştirmeye daha sonra exploit geliştirmeye odaklanın ve kendinizi sürekli güncel tutun. İyi forumlar

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
1
114
uzay

Windows gibi bir işletim sistemi olsaydı link ile yapabilrdin ama android de yapman mümkün değil. Hadi diyelim bir şekilde yapabildin. Arama başlatması için gene kullanıcının önüne gelen numaraya ara tuşuna basması gerekiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.