Çözüldü Mobil - Kali Linux

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Merhabalar.

Şuan elimde bilgisayar bulunmamakta bende bir yerden başlamak ve mobil için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum bunun için çabalıyorum da Termux üzerinden 7/24 bir şeyler yapmaya çalışıyorum araştırıyorum fakat genel olarak olsa bile tüm içerik yönünden Linux ile aynı değil Termux ile bir yere kadar ilerlersin ben kendimi daha çok Termux dışında Linux'a yöneltmek istiyorum tüm kodların çalıştığı mobil için Kali Linux uygulaması var mıdır?

En azından internetten kali linux üstüne ders videoları açtığım da aa bu böyleymiş diyebilirim bunu uygulama üstünde aynı şekilde uygulayıp kendimi geliştireyim yoksa Termux üzerinden anca kali linux öğrenmek varken belime kemeri bağlamışım da o uzun yolda aynı hiza da koşuyorum gibi hissediyorum kendimi daha çok kandırıyormuş gibi bende en azından işin ehli olarak sizden tavsiye ve düşüncelerinizi almak istiyorum ki hatalarımdan ders çıkartıp ilerleyebileyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Nethunter üzerinden halledebilirsin.

Õncelikle 3 farklı uygulamaya ihtiyacın olacak. Bunlar termux, nethunter-kex ve hacker's keyboard. Play~store'dan bunları indirdikten sonra termux'u açıp sırasıyla aşağıdakiler yazman gerekir;

pkg install wget
-
wget -O wget -O install-nethunter-termux https://offs.ec/2MceZWr
-
chmod +x install-nethunter-termux
-
./install-nethunter-termux

Yukaridaki işlemler tamamlandıktan sonra termux üzerinden yapabileceklerin;

nethunter: Kali nethunter'ı başlatır(sadece terminal olarak)
nethunter kex passwd: İndirdiğimiz nethunter-kex ile kuracağımız bağlantıya parola belirler
nethunter kex &: Kex'i başlatır
nethunter kex stop: Kex'i durdurur

Kex aracı grafiksel arayüz sağlamak içindir. Kullanıp kullanmamak sana bağlı ancak fazla tavsiye etmem. Daha detaylı bilgi için;
https://www.kali.org/docs/nethunter/nethunter-rootless/

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Mobil - Kali Lunix Kurdum ( Sıkıntılı )

Merhabalar.

Saatlerdir farklı konulardan kurmaya çalışıyordum ve kurdum VNC wiever ile bağlandım fakat 2 dakıka da bir atıyor yeniden bağlanıyor diye ki internette en ufak sıkıntı yok. Onun dışında 2 gb ram varsa çok hızlı şekilde çalışır dediler 4 gb ram var telefonda ama aşırı yavaş ve hiçbir şey yapamıyorum kapatamıyorum desem yeridir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.