Mobil Oyun Kodlamayla İlgili Bilgi Arıyorum

Guvwe

Üye
14 Ocak 2018
189
3
arkadaşlar ben bilgisayar müh 2. sınıf öğrencisiyim size bazı sorularım var biz c++ dersi görüyoruz ve kendimi bu dilde geliştirmek istiyorum mobil oyunlar yapmak istiyorum unreal engine 4 oyun motoru c++ dilini destekliyormuş sizce bu oyun motoru nasıl yoksa c# öğrenip unity mi geçmem mantıklı olur ilerde yaptığım oyunları satma gibi bir fikrim var satma konusunda hangisi daha iyi satılır veya bir farkı olur mu bilen arkadaşlar yorumlarsa seviinirim

Krypthon

Katılımcı Üye
21 Ağu 2021
795
752
Tien-Şan
arkadaşlar ben bilgisayar müh 2. sınıf öğrencisiyim size bazı sorularım var biz c++ dersi görüyoruz ve kendimi bu dilde geliştirmek istiyorum mobil oyunlar yapmak istiyorum unreal engine 4 oyun motoru c++ dilini destekliyormuş sizce bu oyun motoru nasıl yoksa c# öğrenip unity mi geçmem mantıklı olur ilerde yaptığım oyunları satma gibi bir fikrim var satma konusunda hangisi daha iyi satılır veya bir farkı olur mu bilen arkadaşlar yorumlarsa seviinirim
İyi günler dilerim dostum bence yapılan işin kesinlikle kötüsü olmaz şuan hakim olduğun dilde uzmanlaş daha sonra kendini geliştirmeye devam edip oyunlarına veya oyununu sürekli güncelle daha güzel olur bence.

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
340
İstanbul
Merhaba,

Unity motorunu tercih etmenizi tavsiye etmem. C++ altyapınız varsa Unreal oyun motoru ile daha çok işler başarabilirsiniz. Mağazası da oldukça geniş olan Unreal engine 1. tercihiniz olmalıdır. Unity oyunlarının satılması daha kolay olsa da Unreal motorundan çıkan oyunlar her zaman daha kaliteli olmuştur.
Keza Fortnite, pubg gibi oyunların da unreal motorundan çıktığını unutmamak gerekir.

14 Tem 2021
128
49
Yapacağınız oyuna göre seçmeniz sizin için daha uygun olur mesela UE4 çoğunlukla yüksek gereksinimli mobil veya bilgisayar oyunları için kullanılıyor Unity ise Daha çok mobil oyun yapmada kullanılıyor
Yani PC için mi yapacaksınız Mobil İçin mi
Bildiğiniz dil UE4 için uygun

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
808
Casterly Rock
Bu konuda Epic Games'i örnek alırım ben. Oyunlarının neredeyse tamamında Unreal Engine kullandılar ve mükemmel projeler, oyunlar ortaya çıkardılar.

Terbyt

Üye
3 Ara 2020
51
21
İzmir
Yapacağınız projeye göre değişir.
Eğer yapacağınız oyun yüksek grafikli, mekanik olarak gelişmiş bir oyunsa Unreal Engine daha uygundur. Zaten C++ görüyorsan çok fazla zorlanmazsın ancak Blueprint ile de yazabilirsin kodları sana kalmış. Ancak Unity, mobil oyun sektöründe daha çok tercih edilen ve kullanması daha basit bir oyun motorudur. Eğer 2D bir oyun yazmaksa hedefin kesinlikle Unity derim. Unity 2D oyun motoru sektöründe liderdir benim gözümde. Şahsen ben de önceden kullanır ve iyi işler yapardım Unity ile.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.