Modem DSL ışığı yanmıyor?

xSynor

Üye
29 Tem 2017
203
0
Danimarka
Beyler yaklaşık 3 gündür modemin DSL ışığı yanmıyor ve internete erişimim yok Müşteri hizmetlerini aradım hiçbirisi birşey yapmadı o kadar para veriyor millet umursamazlar daha bide yetkili servis yarın Gelicek diyorlar gelmesi 1 ay buluyor oda siz ısrarla ararsanız geliyorlar herhalde yetkili servis fizandan geliyor ya her neyse beyler bu konuda bana Yardımcı Olucak Dostlarım varmıdır ??

RelaXZenci

Üye
19 Şub 2016
74
0
kabloda sıkıntı olmasa bile ucundaki takılı olan şey(ismini unuttum) dsl kablosu için olması lazım. Aynı sorunu benden yaşadığımda arıza kaydı açtılar ertesi gün gelip ucundaki şeyi değiştirdiler sorunum halloldu. (TTNET kullanıyorum)

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Merhabalar, DSL ışığının yanmamasındaki temel sebebler
Adsl hattınınız olmamasından,
Gelen kablonuzda sıkıntı olmasından,
Splitter'ınızda sorun olmasından.
modeme gelen tel kablosunda sorun olmasından.

sonuç olarak genel olarka söylemek gerekirse DSL ışığını yanmama sebebi Modeminizin herhangi bir DSL hattını algılamadığına işarettir buda yukarıda saydığım sorunlara tekabül eder.
tabi modeminizinde sorunlu olma ihtimalinide unutmamak lazım.

evinizde bulunan telefon ek kablolarını kontrol etmenizi,
mümkünse tel kablolarını ve splitter cihazınızı değiştirmenizi

elinizin altında farklı bir modem var/yada temin wedebiliyorsanız en azında takıp DSL ışığının yanıp yanmayacağını test etmenizi öneririm.

Yani demem o ki Sanırım sorun modeminizin DSL kablosunda Kabloyu kontrol edin Bazen bizde böyle sorunlarla karşılaşabiliyoruz DSL kablosunun Dışardan gelen kabloyla bağlantısını kontrol etmenizi öneririm Telleri birbirine bağlayın ha sorun ordan değilsede Modemin yazılımsal bir problemi olabilir ki burda yetkili kişiler devreye girer. :) İyi Günler..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.