modemimim güvenlik ayarları tam mı sizce ?

muharreem34

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
382
2
uzay
arkadaslar merhabalar bir şey soracagım bende 2 modem var biri 2.4ghz diğeri 5ghz neyse dün bir arkadaş wps pinini kapat dedi güvenlik ayarı için. modem ara yüzüne girdim wps e geldim kapattım fakat hem 2.4 ghz için hemde 5 ghz için ayrı ayrı wps pinini kapatmam gerekiyormuş bende sadece 1 tane cıktı 2. wps pinini nasıl bulup kapatırım modem ara yüzünden ?

arkadaslar merhabalar bir şey soracagım bende 2 modem var biri 2.4ghz diğeri 5ghz neyse dün bir arkadaş wps pinini kapat dedi güvenlik ayarı için. modem ara yüzüne girdim wps e geldim kapattım fakat hem 2.4 ghz için hemde 5 ghz için ayrı ayrı wps pinini kapatmam gerekiyormuş bende sadece 1 tane cıktı 2. wps pinini nasıl bulup kapatırım modem ara yüzünden ?
Modem markası ne öncelikle ZyXEL ise bu şekilde

Bir web tarayıcısı ile sisteme girdikten sonra 192.168.0.1 ile ara yüze bağlanın.
Yönlendirici ayarlara giriş yapın ve "Kablosuz Kurulum" u seçin
WPS'i seçimi yaptıktan sonra WPS'i devre dışı bırakmak için mavi tuşu tıklayın.

muharreem34

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
382
2
uzay
Modem markası ne öncelikle ZyXEL ise bu şekilde

Bir web tarayıcısı ile sisteme girdikten sonra 192.168.0.1 ile ara yüze bağlanın.
Yönlendirici ayarlara giriş yapın ve "Kablosuz Kurulum" u seçin
WPS'i seçimi yaptıktan sonra WPS'i devre dışı bırakmak için mavi tuşu tıklayın.
sonu 1.1 ile bitecek sekilde admin paneline giriyorum fakat dediğini yaptım yine de 2 tane wps pini göremedim evde 2 modem var 1 int ağına bağlı olarak. biri 2,4ghzi destekliyor diğeri 5ghz i destekliyor. bi ihtimal 1 wps i kapatmak ikisini birden kapatmış olmak anlamına da gelebilir. diğer ihtimal de aradım taradım ben bulamadım 2 modem içinde farklı farklı kapatmayı ama 2 modemde dediğim gibi 1 ağ üzerinden işliyor farklı ağlar yada kullanıcılara ait değil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.