Network Modemimin internetini uzaktan kullanabilme

Darkpaw

Katılımcı Üye
10 Ağu 2011
386
5
Dubai
TP LİNK bir modemim var. Ben bu modemime uzaktan bağlanmak ve internetini kullanmak istiyorum.
Modemden uzaktan erişimi açtım fakat sanırım port yönlendirme yapmam lazımmış. 8080 portuna bağlantı yapmam gerekiyor gibi duruyor.
Amacım python requests modülü ile uzak bir modemin http bağlantısını kullanıp veri çekmek. Kısacası internetini kullanmak. Ne ayarı yapmam gerekir?

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
14
182
TP LİNK bir modemim var. Ben bu modemime uzaktan bağlanmak ve internetini kullanmak istiyorum.
Modemden uzaktan erişimi açtım fakat sanırım port yönlendirme yapmam lazımmış. 8080 portuna bağlantı yapmam gerekiyor gibi duruyor.
Amacım python requests modülü ile uzak bir modemin http bağlantısını kullanıp veri çekmek. Kısacası internetini kullanmak. Ne ayarı yapmam gerekir?
  1. Modem yönetim arayüzüne giriş yapın. Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Varsayılan kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapın.
  3. Ana menüden Forwarding veya Port Forwarding öğesini seçin.
  4. Virtual Servers veya Port Mapping seçeneğini seçin.
  5. Add New veya Add seçeneğine tıklayın.
  6. Gerekli bilgileri girin. Service Type olarak HTTP seçin ve External Port ve Internal Port olarak 8080 değerini girin.
  7. Internal IP Address alanına, uzaktan erişim yapacağınız cihazın yerel IP adresini girin.
  8. Ayarları kaydedin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.