Modemlerde Port Açma 2020

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2
Modemde Port Açmak

Merhaba Hocalarım Ve Arkadaşlarım. Forumda Birçok Kişinin PORT Açmada Sorunları Olduğunu Fark Ettim. Bunun Üzerine Bir Konu Açmaya Karar Verdim. Umarım Faydalı Olur ve İşinize Yarar. Şimdiden İyi okumalar dilerim.​

m0It0.png

İlk Olarak yapmamız gereken şey modemimizin arayüzüne girmek olacak. Bu arayüz ip'si genellikle tüm modemlerde aynıdır. Değilse internetten araştırıp bulabilirsiniz. Benim internet sağlayıcım Türk Telekom Marka olduğu için 192.168.1.1 veya 192.168.1 yazarak arayüz sistemine giriş yapıyorum.

PR7gY.png

Ardından modem arayüzü gelecektir.Dediğim gibi modem markasına göre zyxel arayüzü çıktı.

i3udL.png

Tabikide burada admin ve şifre girmek olucak. Modeme ilk kez giriyorsanız tanımlanmış bir admin+şifre vardır. modem markasına ve modeline göre araştırarak bulabilirsiniz.

D4Uqm.png

Burada ise modemin özellik seçenekleri var. Bu seçenekler modemin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Burada yapacağım şey ise ağ ayarlarından NAT Seçeneğine girmek olacak.

fVHgb.png

Evet NAT Seçeneğine geldikten sonra yapmamız gereken şey YENİ butonuna tıklamak.

ubQ9N.png

Yeni Butonuna tıkladığımızda bu arayüz gelmekte. Buradan istediğiniz seçeneklere göre portunuzu ayarlayabilirsiniz. Ben Örnek olarak bir CounterStrike 1.6 sunucusu oluşturacağım.

JBEPz.png

BURAYA*: buraya kendi yerel ağdaki ip adresinizi yazacaksınız.
Resimdeki İşlemleri CS1.6 AÇMAYACAKSANIZ aynı şekilde kendinize göre yapılnadırabilirsiniz.

Daha sonra...

rD6ott.png

Yukarıdaki seçeneğin aktif olması gerekiyor.

rD6BjA.png

Olmazsa olmaz olan maddeye geldik. buranın önemi şu bildiğiniz üzere SW ye girmek isteyen kullanıcılar güvenlik aktif olduğunda erişim sağlayamazlar. burada ise güvenlik DEVRE DIŞI olması gerekir.

Evet hocalarım konum bu kadardı. CounterStrike üzerinde işlem yapmak istemedim. zaten önemli olan yeri burasıydı. CS ile çekilmiş bir sürü video olduğu için araştırarar öğrenebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Şİmdidem Kolay gelsin.

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7
Cevap: [SiyahYunus] Modemlerde Port Açma 2020

Eline sağlık hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.