Moderasyon Ekibi Direktör Yard. 'Türk İle Röportaj!

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,463
1,168
є.ค♡
Soru 1: Yaşınız?
'Türk: 24

Soru 2: Memleketiniz?
'Türk: İzmir

Soru 3: Neden bu nick?
'Türk: Önceki nickim kuvayihackiye idi, şuanda ise 'Türk. Ben her halimle Türk milliyetçisi olduğumu belli eden birisiyim, ismimde gayri Türki bir kelime bulunmasından çok hoşlanmıyorum.

Soru 4: THT deki amacınız nedir?
'Türk: THT de farklı görevler ve sorumluluklar aldım, benim amacım Türk internet ortamında Türk milletini bilinçlendirmek, bugüne ve gelecek internet ortamlarında kendilerini korumayı öğretmektir. Yöneticiliğim öncesinde kurduğum kulüplerde de aynı mentaliteye sahip görevlerimi yerine getiriyordum.

Soru 5: THT ne ifade ediyor size?
'Türk: THT uzaktan bakınca forum gibi gözükse de bence ruhu olan bir forumdur. Ben kişisel hayatta da birçok özelliği mi bu forum sayesinde geliştirdim, her zaman bu forumu bilgi edinmek ve doğru bilgiye ulaşmak için kullandım. Bu kadar insanın toplanıp gönüllü bir şekilde Hiyerarşiye uyup görevler ve sorumluluklar yapabilmesi, Kulüp açık veya katılıp kendi etkinliklerini düzenleyebilmesi muazzam birşey. Sadece forum tarafından değil buradan tanıştığım güzel insanlar sayesinde kendime de birşeyler katabildim ve katabiliyorumda

Soru 6: THT deki hayaliniz ve hedefiniz nedir?
'Türk: THT nin daha iyi yerlere gelmesini çok isterim, hedeflerimde bende kalsın :)

Soru 7: Neden moderasyon?
'Türk: Aslında ilk başta istihbarat time geçecektim ancak sevdiğim bi abim sayesinde moderasyona katıldım. Moderasyon timi ve yöneticileri ben bu forumda kendimi bildim bileli aynı tip insanlardır, eli yüzü düzgün sorumluluk sahibi insanlardır genelde, İnsanlara yardımcı olmayı seven ve yönetici ruhuna sahip kişilerdir. Anlatılanlar gibi birisi değilseniz bile bu timin dinamiği ve hiyerarşisi sizi böyle birisi olmaya zorlayacaktır. Moderasyon timi kesinlikle tembel adam sevmez.

Soru 8: Forumda örnek aldıklarınız var mı? varsa kimler?
'Türk: 4 yıllık forum koşturmasında çok üstümle konuşup fikir alışverişim oldu hepsinin benim gönlümde yeri ayrıdır, şuan forumu aktif kullanmasa ve aktif olarak konuşamasakta Lost, Ceys ve Squall hocalarım bende kalıcı izler bırakan kişilerdir.

Soru 9: Forumdaki yaş ortalaması biraz düşük bunu neye bağlıyorsunuz?
'Türk: Aslında hiçte öyle değil, bu forumun genel kitlesi öğrenmeye ve yeni fikirlere açık kişilerdir şahsi düşüncem diğer forumlardan yaş ortalamamız daha yüksek. Yaşı küçük olan arkadaşlarada sahibiz ancak genel olarak çoğu insandan daha olgun kişilerdir.

Soru 10: Türkiyedeki çoğu gencin ”hacker olma merakı” hakkında düşünceleriniz neler?
'Türk: Aslında güzel birşey çünkü çoğu gencin bu isteği isterkenki mentalitesini biliyorum, memlekete zararlı iş yapacakların dan değil, kart çalıp parayı mekanlarda ezeceklerindende değil. Çoğusu bu tarz şeyleri havalı ve vatan millet sakarya sanıyor.

Soru 11: Yakın zamanda hangi alanda ortaya çıkacaksınız?
'Türk: Şuanda hala ortadayım ve görevimin başındayım, gelecekte nerede olacağım belli olmaz.

Soru 12: Son olarak buradan yeni üyelere önerileriniz neler?
'Türk: Bu forumu sömürün arkadaşlar, gelin bizlere sorular sorun yardım konuları açın, istediğiniz her toolun kullanımı hakkında bir konu görebilirsiniz kendinizi geliştirin burada. Ha istediğiniz alanda bir konu bulamadıysanız bize de danışabilirsiniz. Bu forumun etiyle kemiğiyle faydalanın.

Röportaj için teşekkürler @'Türk

Hayırlı Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.