Donanım Modern bios kurumları nasıl bypas ediliyor

wxi_club

Yeni üye
2 Şub 2022
36
7
işletim sistemlerinin temel arayüzü olan bios menüsünün koruması nasıl atlatılır ve firmware yapılandırmaları nasıl değiştirilerek frekans değeri değiştirilir.

Modern bios kurumları nasıl bypas ediliyor.

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,244
1,131
Midgard
işletim sistemlerinin temel arayüzü olan bios menüsünün koruması nasıl atlatılır ve firmware yapılandırmaları nasıl değiştirilerek frekans değeri değiştirilir.

Modern bios kurumları nasıl bypas ediliyor.
bu sorunun bence tam bir cevabı yok.. çünkü markadan markaya, anakarttan ana karta değişiyor.. öncelikle markaysa, markanın web sitesine girip, orada bios güncellemesini bir flashdiske kaydedip bunu açılışta bilgisayara tanıtmanız gerek diye biliyorum.. yok bilgisayar marka değilse, o zaman anakartın marka ve modelini öğrenip (everest programı bunun için uygundur - yada ÇALIŞTIR (büyüteç) kısmına "msinfo32" yazıp sistem özelliklerine girin.. olmazsa bilgisayarın içini açıp anakarttan okumalısınız.), yine o marka anakart sitesine girip bios güncellemesini indirip, aynı yolu izlemelisiniz.

Kısacası BİOS GÜNCELLEMESİ, ANAKARTLA uyumlu olmalıdır.

UYUMSUZ GÜNCELLEMEYİ YÜKLERSENİZ, BİLGİSAYARIN ÇALIŞMAMA VE TEKRAR ÇALIŞTIRMAK İÇİN TEKNİK SERVİSE GÖTÜRME OLASILIĞINIZ OLABİLİR.

AŞAĞIDAKİ VİDEO UMARIM İŞİNİZE YARAR:

Saygı ve Sevgilerimle,
Kaptan Swing 🇹🇷

wxi_club

Yeni üye
2 Şub 2022
36
7
bu sorunun bence tam bir cevabı yok.. çünkü markadan markaya, anakarttan ana karta değişiyor.. öncelikle markaysa, markanın web sitesine girip, orada bios güncellemesini bir flashdiske kaydedip bunu açılışta bilgisayara tanıtmanız gerek diye biliyorum.. yok bilgisayar marka değilse, o zaman anakartın marka ve modelini öğrenip (everest programı bunun için uygundur - yada ÇALIŞTIR (büyüteç) kısmına "msinfo32" yazıp sistem özelliklerine girin.. olmazsa bilgisayarın içini açıp anakarttan okumalısınız.), yine o marka anakart sitesine girip bios güncellemesini indirip, aynı yolu izlemelisiniz.

Kısacası BİOS GÜNCELLEMESİ, ANAKARTLA uyumlu olmalıdır.

UYUMSUZ GÜNCELLEMEYİ YÜKLERSENİZ, BİLGİSAYARIN ÇALIŞMAMA VE TEKRAR ÇALIŞTIRMAK İÇİN TEKNİK SERVİSE GÖTÜRME OLASILIĞINIZ OLABİLİR.

AŞAĞIDAKİ VİDEO UMARIM İŞİNİZE YARAR:

Saygı ve Sevgilerimle,
Kaptan Swing 🇹🇷
Teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.