Monitör Mod Pc Yi Kapatıp Açıyor

Hackmannn

Katılımcı Üye
10 Eki 2013
267
0
Burdur
Bu gün 1-2 saat önce windostan tekrar ubuntu ya geçtim windowsu sildim daha önce ubuntu dayken monitör mod a geçmeye çalışmamıştım hep kali de deniyordum. Normal şekilde terminale root olarak aircrack-ng start wlp7s0 (iwconfig den baktığımda adaptörümün ismi bu olarak gösteriyor kali deyken wlan0 yazıyordu) yazınca
Kod:
patates@Allons-y:~$ sudo aircrack-ng start wlp7s0
[sudo] password for patates: 
Opening start
open failed: No such file or directory
Opening wlp7s0
open failed: No such file or directory
Read 0 packets.

No networks found, exiting.

Quitting aircrack-ng...
Hatasını aldığım için netten baktım farklı bi yöntem buldum.
Kod:
sudo ifconfig wlp7s0 down
sudo iwconfig wlp7s0 mode monitor
Bu şekilde yapınca monitör moda alıyor ama mesela çevredeki wifilere bakmak istediğimde airodump-ng ile wifiler gözüküyor 2-3 saniye sonra pc yi kapatıp açıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim nasıl monitör moda alabilirim ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.