Monitör - TV sorunu yardım

torun1993

Kıdemli Üye
24 Haz 2013
2,302
1
GünahŞehri
Anakart üzerinde 2 ekran kartı takılı ve birbirine uyumlu(Ati Radeon HD 4xxx series)...Ekran kartlarından biri switch ile kamera ve monitöre bağlı görüntü geliyor problemsiz..Ancak 2. ekran kartına da tv bağlı, malesef ondan çıkış alamıyorum.

Ne yapmalıyım ?

not:
Sistem format öncesi sorunsuzdu..Formattan sonra sadece birisinden çıkış alabildim.

Crossfire eski sistemde yapılmamıştı ancak görüntü sağlanıyordu. Farklı çözüm önerileri lazım

Son düzenleme:

Black Mamba

Kıdemli Üye
22 Eyl 2012
2,056
0
İstanbul
çıkışı yanmış olmasın..

diğer ihtimaller..
mouseyi bilgisayardan sök bı dene.. Yani donanımlarındanda kaynaklanıyor olabilir .

Ekran kartını söl direkt onboarda tak görüntü kablonu.. Olmazsa.
*HDD değiştir. olmazsa.
*RAM yuvasını değiştir. olmazsa.
Bunları denerken NO SİGNAL uyarısı alıyor musun dikkat et. Yada powere bastıkta sonra odanın ışığını kapat ekranda siyah bi parlama olup olmadığına dikkat et.
Eğer ekranda parlama gibi hiçbir değişiklik olmazsa %80 - %90 monitor yada aradaki kabloda sıkıntı var.

ekran karının dıjıtal cıkısı bozulmus olabılır. ama analog baglatıda goruntu verebılır.Sıstemını bır de anaolog olarak monıtore bagla derım.

Dıger bır onerı ıse aslında ılk once buna bak anakart ustunde power cubuklarının yan tarfına mını ses verıcı takılıyor normalde ordan bıp seslerı gelrı bır donanımında arıza oldugunda ve anlamları vardır uzun bır bıp vs gıbı onlarada dıkkat et derım.Sıstem acılıyor goruntu gelmıyor dıyorsun bır sorum var wındows un acıldıgını yanı wındows sesısnı duyuyor musun duymuyor musun?Duyuyorsan ekran kartında yada ekran kartı cıkıslarında yda ekran kartından monıtore gıden kablonda sorun vardır.

aklıma gelenlerı yazdım torunum inş bi işine yarar...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.